دسته‌بندی نشده

ادویه‌ای که سکته قلبی را از شما دور می‌کند

جلوگیری از سکته قلبی به مراتب بهتر از درمان آن پس از وقوع است و برای رسیدن به این موضوع یکی از راه‌های توصیه شده استفاده از ادویه‌ای مشهور می‌باشد.

به گزارش دیده بان سلامتی و به نقل از ایرنا ؛ قلب یکی از مهمترین اعضای بدن محسوب می‌شود که باید سالم نگهدارید که البته مراقبت از آن؛ خیلی هم کار راحتی نیست. عوامل خطر زیادی از جمله فشار خون بالا و فعالیت نداشتن در طول روز همگی می‌توانند عامل حمله قلبی باشند که این موضوع در کشورهای بزرگ در هر ۴۰ ثانیه؛ برای یک نفر اتفاق می افتد.

تقریبا ۳۰ درصد این افراد که حمله قلبی یا سکته قلبی کرده‌اند، می‌میرند. ۵۰ درصد آنها به دلیل این که زودتر خودشان را به بیمارستان می‌رسانند، زنده می‌مانند اما بالاخره قلب آنها ضعیف می‌شود؛ اما خوشبختانه یک نوع ماده غذایی هست که با مصرف آن می‌توانید از خطر مرگ و میر ناشی از حمله قلبی جلوگیری کنید که در این قسمت راجع به آن صحبت خواهیم کرد.

فلفل چیلی، ادویه ای ضد سکته

مصرف فلفل چیلی یا فلفل قرمز به اندازه ۴ بار در هفته، خطر مرگ و میر بر اثر سکته قلبی را کاهش می‌دهد. مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۹ در کشور ایتالیا انجام شد و تاثیر فلفل چیلی یا فلفل تند را روی خطر مرگ و میر بر اثر سکته قلبی بررسی کردند. محققان، ۲۲۸۰۰ شرکت کننده را وارد این تحقیق کردند و سبک زندگی آنها را مورد بررسی قرار دادند و متوجه شدند که مصرف این فلفل به اندازه چهار بار در هفته می‌تواند خطر حمله قلبی یا سکته بر اثر آن را کاهش دهد.

کاهش خطر مرگ و میر سکته قلبی با چیلی

این فلفل خطر مرگ و میر بر اثر هر سکته‌ای را کم می‌کند. محققان هنوز به دنبال فواید سلامتی مواد غذایی مختلف برای جلوگیری حمله قلبی هستند اما آنها متوجه شده‌اند که اگر شما حتی یکبار در هفته یا بیشتر از این فلفل استفاده کنید، خطر مرگ و میر برای هر نوع سکته‌ای، در شما کاهش پیدا می‌کند.
البته هنوز متوجه نشدند که تاثیر مثبت این فلفل به چه دلیلی اتفاق می‌افتد اما مطمئن هستند که تا حد زیادی از سکته و خطر مرگ و میر جلوگیری می‌کند.
تاثیر مثبت فلفل تند برای جلوگیری از مرگ و میر بر اثر سکته؛ مستقل از یک رژیم غذایی سالم است. شاید شما کل رژیم خود را عوض نکرده باشید اما خوردن فلفل قرمز حداقل به اندازه ۴ بار در هفته می‌تواند موثر باشد. پس مجبور نیستید که حتما رژیم غذایی متفاوت داشته باشید. همان غذایی را که می‌خورید، به فلفل تند آغشته کنید تا وضعیت بهتر و خطر کم تری داشته باشید.

هشدار برخی پزشکان؛ چیلی به تنهایی کافی نیست

به گزارش وب گاه نمناک، البته بعضی از پزشکان در مورد استفاده از فلفل تند و رژیم غذایی ناسالم هشدار داده‌اند. بعضی از متخصصان معتقدند که فقط باید فلفل تند را به غذای خود اضافه کنید زیرا بر این عقیده هستند که فلفل قرمز فواید زیادی دارد و رعایت رژیم غذایی مهم نیست اما عده دیگری معتقدند که اگر فلفل چیلی یا تند استفاده کنید اما رژیم غذایی خود را اصلاح نکنید به نتیجه نخواهید رسید پس حتما در کنار مصرف فلفل تند، باید به مصرف غذاهای تازه، ارگانیک، سبزیجات و میوه بپردازید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا