کسب و کار

توسعه برنامه‌های صادراتی موسسه رازی یک ضرورت است

مدیرکل دفتر هماهنگی اقتصادی وزارت امور خارجه، توسعه برنامه های صادراتی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی را ضروری و مهم خواند و گفت: در کنار تامین نیازهای داخلی، باید نگاهی به بیرون مرزها داشته و موانع صادرات محصولات موسسه را برطرف کنیم.

به گزارش دیده بان سلامتی و به نقل از روابط عمومی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی؛ محمدرضا ناظری، در حاشیه بازدید از موسسه رازی با اشاره به سیاست های دولت سیزدهم در زمینه توسعه و گسترش صادرات، اظهار کرد: رویکرد معاونت دیپلماسی وزارت امور خارجه، حل چالش ها و موانع دستگاه ها با هدف توسعه همکاری های جمهوری اسلامی با کشورهای خارجی است.

مدیرکل دفتر هماهنگی اقتصادی وزارت امور خارجه، گفت: تولیدات متنوع موسسه رازی در زمینه انواع واکسن های پزشکی و دامپزشکی همچنین سرم های درمانی ضد مارگزیدگی و عقرب زدگی، از جذابیتی فراوان برای صادرات برخوردار است و وزارت خارجه برای همکاری با این مرکز، تسهیل گری صادراتی و کمک به انتقال دانش و تکنولوژی از طریق نمایندگان و سفرای این وزارتخانه، آمادگی کامل دارد.

وی، توسعه برنامه های صادراتی موسسه رازی را ضروری و مهم خواند و گفت: در کنار تامین نیازهای داخلی، باید نگاهی به بیرون مرزها داشته و موانع صادرات محصولات موسسه را برطرف کنیم، این اقدام علاوه بر تامین بخشی از هزینه های موسسه در اقتصاد کشور نیز تاثیرگذار است.

مدیرکل دفتر هماهنگی اقتصادی وزارت امور خارجه، یادآور شد: موسسه رازی مجموعه ای دولتی است و ممکن است با محدودیت هایی مواجه باشد اما در چارچوب های قانونی می تواند برای آغاز کار با کشورهای همسایه که در راستای سیاست های دولت مبنی بر توسعه همسایگی نیز هست و نیز کشورهای حوزه آفریقا و امریکای لاتین تعاملات خود را تقویت کند.

ناظری همچنین، انجام دیدارهای حضوری تیمی از موسسه رازی از کشورهای افریقایی به منظور بررسی وضعیت بازار را مفید ارزیابی کرد و از انجام هماهنگی های لازم وزارت امور خارجه برای برگزاری نشست با سفرای ایران در این کشورها خبر داد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا