کسب و کار

رییس جمهور منتخب «سلامت» را از اولویت‌های اصلی بداند

سازمان نظام پزشکی با انتشار بیانیه‌ای ضمن تبریک انتخاب دکتر مسعود پزشکیان – فوق تخصص جراحی قلب و عروق به عنوان نهمین رییس جمهور اسلامی ایران، از وی خواسته است که حوزه سلامت را جزء اولویت‌های اصلی دولت خود بداند و منطبق بر اسناد بالادستی و قوانین، واقعیات و چالش‌های اساسی حوزه سلامت را پیگیری کند.

به گزارش دیده بان سلامتی و به نقل از ایسنا؛ در متن بیانیه سازمان نظام پزشکی به دنبال انتخاب دکتر مسعود پزشکیان به عنوان رییس جمهوری اسلامی ایران آمده است: «اکنون که به مدد الطاف الهی و با انتخاب مردم عزیز یکی از همکاران عالیقدر عضو سازمان نظام پزشکی کشور به عنوان چهاردهمین رئیس جمهور ایران برگزیده شدند، مطالب ذیل به استحضار رسانده می‌شود:

۱- از حضور مردم عزیز کشورمان در دور اول و به خصوص حضور گسترده‌تر آنان در دور دوم انتخابات تشکر و قدردانی نموده، امیدواریم با عملکرد شایسته مسوولان و قدرشناسی درخور از این مردم وفادار، شاهد حضور رو به رشد آنان در عرصه‌های آتی انتخابات باشیم.

۲- این دستاورد ارزشمند را به رهبر معظم انقلاب اسلامی تبریک عرض نموده و از هدایت‌های مدبرانه ایشان در همه مراحل انتخابات سپاسگزاری می‌نمائیم.

۳-به جناب آقای دکتر مسعود پزشکیان، فوق تخصص جراحی قلب و عروق و عضو سازمان نظام پزشکی، اعتماد شایسته ملت ایران را تبریک عرض نموده، توفیقات روزافزون ایشان را در این مسوولیت دشوار و سنگین، در راستای خدمت به مردم و کشور از خداوند منان مسالت داریم.

۴- اکنون که پس از گذر از کارزار انتخاباتی فصل جدید وفاق و همدلی فرا رسیده است، جناب آقای دکتر پزشکیان رئیس جمهور همه مردم ایران عزیز می‌باشند و شایسته است که همگان عزم خود را برای یاری رساندن به ایشان در این مسوولیت خطیر جزم نمایند.

۵- جامعه پزشکی و تمامی اعضای سازمان نظام پزشکی کشور آمادگی خود را برای کمک و همکاری همه جانبه با رئیس جمهور محترم چه در عرصه بهداشت و درمان و چه در سایر عرصه‌های اجرایی کشور اعلام می‌دارند.

۶- از رئیس جمهور منتخب محترم انتظار داریم که حوزه سلامت را جزء اولویت‌های اصلی دولت خود بدانند و انتظارات به حق و پیش گفته جامعه پزشکی را برای خدمت هرچه بهتر به مردم عزیزمان برآورده سازند، نظرات کارشناسان و دلسوزان و نهادهای علمی و صنفی این حوزه را آنطور که باید و شاید مدنظر و عنایت قرار دهند، منطبق بر اسناد بالادستی و قوانین، واقعیات و چالش‌های اساسی حوزه سلامت را پیگیری نمایند و به دغدغه‌های نیروی انسانی این حوزه تخصصی و مهم بیش از پیش بپردازند تا بتوانیم ثمره عدالت در سلامت و دسترسی آسان و عادلانه همه مردم کشورمان به خدمات بهداشتی و درمانی را نظاره‌گر باشیم.»

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا