زندگی سالمکسب و کار

رییس سازمان غذا و دارو: طرح دارویار، فساد و رانت را از بین برد

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: با اجرای طرح دارویار امروز در حوزه دارو چیزی به اسم ارز ترجیحی یا رانت و فساد وجود ندارد.

به گزارش دیده بان سلامتی و به نقل از ایرنا؛ سید حیدر محمدی در نشست هم اندیشی با روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور افزود: باید در حوزه وظایف خود به سمتی پیش رویم که تمام فرآیندها به صورت فناورمحور انجام شود.

وی اظهار داشت: یکی از حوزه های بسیار مهم و پرچالش را در وزارت بهداشت مدیریت می‌کنیم و امروز در حوزه دارو و تجهیزات سربلند هستیم و از تنگناهای موجود عبور کرده ایم.

وی با اشاره به اینکه اجرای طرح اصلاح سیاست های ارزی در سازمان غذا و دارو در راستای اهداف کلان جمهوری اسلامی و در زمینه ارتقا سلامت در جامعه است، تصریح کرد: در طرح «دارویار» تلاش شد تا مسایل موجود در حوزه تخصیص ارز ترجیحی به دارو حل شود و با اقداماتی که انجام شد، می توانیم بگوییم امروز در حوزه دارو چیزی به اسم ارز ترجیحی و یا رانت و فساد وجود ندارد.

معاون وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: از حدود تیرماه که اصلاح سیاست های ارزی آغاز شد، مشکلاتی مانند احتکار نیز تا حدود زیادی برطرف شده است؛ در حال حاضر مهمترین مشکل ما در حوزه تجهیزات مصرفی و شیرخشک؛ ارز ترجیحی است که امیدواریم این مورد نیز با تضمین تامین اعتبار مرتفع شود.

محمدی با اشاره به اجرای موفق طرح دارویار تاکید کرد: طرح دارویار با موفقیت در کشور انجام شد و برگشت ناپذیر است، باید با برنامه‌ریزی؛ زیرساخت های لازم را تقویت کنیم تا با مشکلات مواجه نشویم.

به گفته وی اگر الگوی مصرف داروها اصلاح نشود، با هر میزان تولید دارو، باز هم با کمبود مواجه می شویم؛ در بحث سرم نیز لازم است مصرف بیش از حد سرم کنترل شود، انتظار ما این است که کنترل در همه حوزه ها با جدیت انجام شود و دانشگاه ها در بحث نظارت ها با دقت بیشتری عمل کنند، باید از مصرف کنندگی فاصله بگیریم و این کار با کنترل درست، قابل انجام است.

طرح دارویار، فساد و رانت را از بین برد

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا