کسب و کار

سرمایه گذار سرعینی عنوان کرد: محوریت گردشگری استان اردبیل آب‌های درمانی است

سرمایه گذار حوزه هتلینگ و آبدرمانی در سرعین وجود آب های درمانی و گرم معدنی در شهر سرعین را محور گردشگری استان اردبیل توصیف کرد.

به گزارش دیده بان سلامتی و به نقل از ایسنا؛ سهراب موسی زاده، مدیر هتل و آبدرمانی ارشاد سرعین در گفت وگوی اختصاصی با ایسنا با تأکید بر اینکه استان اردبیل یکی از قطب های گردشگری کشور است، اظهار کرد: محوریت گردشگری استان نیز آبهای درمانی مستقر در شهر سرعین می باشد.

وی با اشاره به اینکه امسال تاکنون با افزایش مسافران نسبت به سال های قبل مواجه هستیم، تصریح کرد: متأسفانه علی رغم این افزایش، درآمدهای حاصل شده صرف مخارج زیاد هتل ها و آبدرمانی ها می‌شود.

این سرمایه گذار حوزه گردشگری ادامه داد: افزایش دستمزدها، اقلام مصرفی، عوارض، مالیات، حق بیمه، آب بهاء و غیره سبب شده درآمدها کفاف مخارج را نکند.

موسی زاده بیان کرد: افزایش مخارج و ۹ درصد ارزش افزوده که بر روی قیمت تمام شده بلیط‌ های آبدرمانی ها لحاظ شده، باعث گلایه مسافران و گردشگران در این خصوص می‌ شود.

مدیر هتل ارشاد سرعین خاطرنشان کرد: با وجود اینکه به دفعات از سوی مسئولین استانی برای اداره امور مالیاتی شهرستان سرعین دستور داده شده که ۹ درصد ارزش افزوده از صاحبان آبدرمانی ها گرفته نشود، اما همچنان این مالیات از مدیران و سرمایه گذاران این حوزه اخذ می‌شود.

موسی زاده در بخش دیگری از صحبت های خود از مدیرکل امور مالیاتی استان درخواست کرد برای پایان بخشیدن به این موضوع و رضایت سرمایه گذاران آبدرمانی ها و استفاده کنندگان از آب ها، ورود جدی نماید.

وی همچنین ضمن اشاره به خاصیت آب های گرم معدنی، آن را باعث ایجاد ساییدگی و خرابی امکانات و تجهیزات استفاده شده در آبدرمانی ها برشمرد و گفت: افزایش سرسام آور هزینه ها و مصالح، نوسازی و بهسازی اماکن آبدرمانی ها را با مشکل جدی روبرو کرده است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا