کسب و کار

فائو در معرفی توانمندی های موسسه رازی به کشورهای منطقه ورود کند

مدیرکل دفتر ارتباطات علمی و همکاری های بین المللی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، خواستار همکاری دفتر منطقه ای فائو در تایلند، مبنی بر معرفی توانمندی ها و انتقال دانش و تکنولوژی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی به کشورهای منطقه و اطراف شد.

به گزارش دیده بان سلامتی و به نقل از روابط عمومی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی؛ دکتر تورج ولی نسب در حاشیه بازدید دکتر “یوباک دهوج” سرپرست نمایندگی دفنر منطقه ای فائو در ایران از موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، اظهار کرد: یکی از اهداف بزرگ دفتر ارتباطات علمی و همکاری های بین المللی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی (تات) گسترش ارتباطات با سازمان های بین المللی به ویژه سازمان خوار بار و کشاورزی ملل متحد است و حضور دکتر دهوج فرصتی مغتنم برای توسعه مراودات بین المللی با این سازمان مهم است.

وی گفت: این سازمان در یک سال گذشته، نماینده ای در کشورمان نداشت و با معرفی سرپرست جدید، از وی برای بازدید از سه موسسه تحقیقاتی سازمان تات از جمله موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی دعوت کردیم.

دکتر ولی نسب، جذب حمایت مالی و کارشناسی فائو از برخی پروژه های مهم زیرمجموعه های سازمان تات را از اهداف دعوت از دکتر دهوج عنوان کرد و افزود: طی جلسات و هماهنگی های صورت گرفته مقرر شد دفتر منطقه ای فائو در تایلند، یکی از پروژه های سی تی پی خود را در سال 2024 به سازمان تات اختصاص دهد و از یکی از پروژه های سازمان، حمایت کارشناسی و مالی به عمل آورد.

مدیرکل دفتر ارتباطات علمی و همکاری های بین المللی سازمان تات همچنین خواستار توسعه همکاری های دفتر نمایندگی فائو در ایران شد و اظهار کرد: انتظار داریم که این دفتر در زمینه دعوت از محققان فائو و سایر محققان بین المللی برای سفر به ایران و حمایت مالی در اعزام این افراد، همکاری کند.

وی تصریح کرد: با توجه به این که موسسه رازی نماینده سازمان تات در حوزه ث دامپزشکی است و به پشتوانه صد سال تجربه و قدمت، تولیدات متعددی دارد، دفتر منطقه ای فائو در تایلند، می تواند از این ظرفیت برای انتقال دانش و تکنولوژی و صادرات دانش به کشورهای اطراف و منطقه و معرفی توانمندی های موسسه رازی استفاده کند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا