کسب و کار

موسسه رازی چتر حاکمیتی کشور در حوزه سلامت و امنیت بیولوژیک کشور است

رئیس امور آب و کشاورزی و محیط زیست سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: باید برنامه ریزی شود تا موسسه رازی به عنوان چتر حاکمیتی کشور در حوزه سلامت و امنیت بیولوژیک، علاوه بر تامین سلامت، پشتیبان کشور در زمان همه‌گیری ها باشد.

به گزارش دیده بان سلامتی و به نقل از روابط عمومی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی؛ محمد ابراهیم نیا، در جلسه مشترک با رئیس، معاونان و مدیران  موسسه رازی که با حضور حسن قاسمی مدیرکل دفتر برنامه و بودجه وزارت جهاد کشاورزی در این مجموعه برگزار شد، اظهار کرد: به عنوان ایرانی از حضور در چنین موسسه ای احساس شعف و افتخار میکنم که با وجود دانشمندان و محققان زبده از گذشته تا کنون زحمات زیادی برای سلامت و امنیت غذایی کشور متحمل شده اند.

وی با اشاره به اینکه آینده پژوهی در مورد فعالیت های موسسه رازی موضوع مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد، افزود: باید به گونه ای برنامه ریزی شود تا موسسه رازی به عنوان چتر حاکمیتی کشور در حوزه سلامت و امنیت بیولوژیک محسوب شود تا علاوه بر تامین سلامت، در زمان همه گیری ها نیز پشتیبان کشور باشد.

رئیس امور آب و کشاورزی و محیط زیست سازمان برنامه و بودجه کشور تاکید کرد: برنامه ریزی در این حوزه موضوعی است که امروز بیش از دیروز به آن نیازمندیم و باید هرچه سریع‌تر در این زمینه ورود پیدا کنیم.

وی، با اشاره به تعداد پرسنل و خانواده بزرگی که در این مجموعه مشغول فعالیت در حوزه های مختلف هستند، گفت: خدمات موسسه رازی در کشور بی نظیر و مرتبط با سلامت جامعه است که اهمیت و ارزش بسیار بالای آن را نشان می دهد.

ابراهیم نیا تصریح کرد: به ضرورت بازسازی و تجهیز موسسه رازی باور جدی داریم و لازم است از بودجه موجود با برنامه ریزی صحیح و هدفمند در راستای حفظ و بقای این مجموعه ارزشمند تلاش کنیم.

وی خاطرنشان کرد: امید است در برنامه هفتم توسعه، تحولی هرچند در حد موفقیت های کوچک مدنظر قرار گیرد بطوری‌که، با حفظ کارهای پژوهشی- تحقیقی در سطح کشور و‌ استمرار فعالیت های داخلی، با نگاه صادرات محور، موسسه رازی را بیش از پیش رونق دهیم.

ابراهیم نیا به حفظ، نگهداشت و صیانت از سرمایه های انسانی این موسسه برای نسل های آینده تاکید کرد و گفت: باید از همه ظرفیت های کشور برای افزایش توانمندی های چنین موسسات حاکمیتی استفاده شود.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا