کسب و کار

الزام بیمارستان‌های دولتی در درمان رایگان کودکان

سعید کریمی، معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: تمامی بیمارستان‌های دولتی تحت پوشش دانشگاه‌ های علوم پزشکی کشور موظف به پذیرش و درمان رایگان کودکان زیر هفت سال هستند، در غیر این صورت تخلف محسوب می‌ شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان سلامتی و به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ سعید کریمی، معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گفت و گو با خبرنگار حوزه سلامت ایرنا افزود: درمان رایگان کودکان زیر هفت سال در بیمارستان های دولتی تحت پوشش دانشگاه‌ های علوم پزشکی کشور از اسفند ماه سال گذشته کلید خورده است و هر گونه درمان سرپایی و بستری بدون پرداخت هزینه از جیب بیمار انجام می‌ شود.

سعید کریمی، معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به ضرورت اجرای این طرح اظهار داشت: این برنامه مصوبه هیات دولت بوده و همه بیمارستان‌های دولتی تحت پوشش دانشگاه‌ های علوم پزشکی کشور ملزم به رعایت آن هستند و اگر کودکی را پذیرش نکنند با آنها برخورد می‌ شود.

سعید کریمی، معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پایان تصریح کرد: مردم نیز در صورت تخلف موارد را به سامانه ۱۹۰ اطلاع دهند، البته دارو رایگان نبوده و جزو این برنامه نیست.

 

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا