کسب و کار

بازدید نخبگان و مدال‌آوران جهانی و کشوری المپیاد زیست‌شناسی از موسسه رازی

مدیر تحقیق و توسعه موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، بازدید نخستین گروه از نخبگان و مدال‌آوران المپیادهای داخلی و جهانی زیست شناسی از این موسسه را، آشنایی با پیشرفت‌ها و فعالیت‌های موسسه رازی به‌منظور ایجاد انگیزه برای کمک به توسعه صنعت بیوتکنولوژی عنوان کرد.

به گزارش دیده بان سلامتی و به نقل از روابط عمومی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی؛ نخستین گروه مدال آوران المپیاد جهانی زیست شناسی و جمعی از مدال آوران سال‌های قبل که در دانشگاه‌های معتبرکشور در رشته های داروسازی، پزشکی و علوم پایه پزشکی مشغول به تحصیل هستند، با حضور در موسسه رازی، از بخش‌های مختلف این مجموعه بازدید کردند.

مدیر تحقیق و توسعه (R&D) موسسه رازی در حاشیه این برنامه گفت: هدف از این اقدام، آشنایی نخبگان و سرآمدان جوان با پیشرفت‌های کشور در حوزه های مرتبط و ایجاد انگیزه برای کمک به پیشرفت علمی و آبادانی کشورمان است.

دکتر سید رضا بنی هاشمی، تاکید کرد:  برنامه بازدید نخبگان به صورت مستمر از بخش‌های مختلف موسسه ادامه خواهد داشت و در صورت تمایل فارغ‌التحصیلان برای خدمت در موسسه، مسیر کاری ویژه ای برای آنان فراهم خواهد شد. زیرا بر این باوریم که آینده موسسه رازی متعلق به این جوانان است و حضور پرنگ تر این افراد، سرعت موسسه در رسیدن به اهداف خود که همان بیمه کردن سلامت جامعه و‌کشور است را  بیشتر خواهد کرد.

محقق واکسن رازی کووپارس تصریح کرد: موسسه رازی از جمله مراکز تحقیقی و تولیدی است که در طول یک قرن فعالیت، به مدد تلاش دانشمندان و محققان بزرگ، با کسب دستاوردهای گرانسنگ، در عرصه سلامت و بهداشت جامعه خدماتی گسترده ارائه داده و به یقین، اشتغال در این مجموعه افتخارآمیز است. همچنان که با حضور چهره های نخبه و برگزیده علمی در موسسه رازی، می توان پویاتر از قبل برای دهه های آتی برنامه ریزی کرد.

گروه بازدیدکننده در این تور علمی، از بخش‌های مختلف موسسه رازی شامل موزه دائمی روابط عمومی، بخش جانوران سمی، ساختمان تولید واکسن های نوترکیب، ساختمان تصفیه و فرمولاسیون سرم‌های درمانی ضد مارگزیدگی و عقرب زدگی و بخش تحقیقات توسعه ای (R&D) دیدن کردند و اعضای هیئت علمی موسسه، به طور کامل به پرسش‌های دانشجویان پاسخ دادند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا