کسب و کار

تمرکز بر راهبردهای اصلی و هم‌افزایی، کلید تحول و توسعه در تأمین‌اجتماعی است

میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی در نهمین جلسه شورای معاونان این سازمان در سال 1402 که با حضور معاونین و جمعی از مدیران‌کل سازمان برگزار شد، تمرکز روی راهبردهای هشتگانه سازمان تأمین‌اجتماعی و همگرایی روی این راهبردها را دو اصل مهم توصیف کرد و گفت: طرح‌هایی که در حوزه توسعه پوشش و فراگیری بیمه در این دوره انجام شده، باید تداوم داشته باشد. باید به این روند افزایش پوشش بیمه سرعت ببخشیم، چه این فرصت طلایی برای صندوق تأمین‌اجتماعی است تا شرایط ناپایداری منابع را اصلاح کند.

به‌گزارش دیده بان سلامتی و به نقل از روابط‌عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی؛ موسوی در این جلسه ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله‌الحسین (ع) و با تأکید بر اینکه راهبردهای تعیین شده در ابتدای دوره مدیریتی جدید همواره باید مورد توجه باشد، اظهار داشت: باید روی اولویت‌های خود تمرکز راهبردی داشته باشیم. اولویت اصلی سازمان تأمین‌اجتماعی، تلاش برای پایداری منابع است و جریان بهبود شرایط پایداری منابع که در این دولت آغاز شده و آثارش هم قابل مشاهده است، نعمت بزرگی است که باید از بابت آن شکرگزار خداوند باشیم. با وجود همه چالش‌ها، در این دوره یک حمایت همه‌جانبه و جامع از سوی دولت و دستگاه‌های اجرایی برای بازپرداخت مطالبات سازمان و تسویه بدهی سازمان به نظام بانکی و جلوگیری از ضرر و زیان بیمه‌شدگان عزیز انجام پذیرفت.
وی اقدام مهم دیگر را که از ابتدای دوره جدید مدیریتی مورد توجه قرار گرفته، کنترل مصارف اعلام کرد و گفت: اثر مالی کنترل مصارف در سال گذشته بسیار قابل توجه بوده و امسال نیز این رویکرد ادامه خواهد داشت. شستا نیز در سالی که گذشت رشد قابل‌توجهی در سود و فروش تجمیعی را با وجود همه موانع و دشواری‌ها تجربه کرد که این هم یک دستاورد قابل توجه و مهم است با این حال در حوزه ارزش افزوده و دارایی‌ها هنوز نتوانسته‌ایم از برخی ظرفیت‌ها استفاده کنیم.
مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی افزود: برای استمرار توفیقات سازمان باید روی راهبردهای هشتگانه طراحی شده در ابتدای این دوره تمرکز کنیم و همگرایی حداکثری نسبت به این راهبردها داشته باشیم. باید با رویکردهای دولت و وزارتخانه هماهنگی حداکثری داشته باشیم و با دستگاه‌های مختلف اجرایی حول این راهبردهای تعیین شده، همگرایی ایجاد کنیم.
وی افزود: باید فرصت‌های موجود را کشف و در کنار آن فرصت های جدیدی خلق کنیم. اقتصاد دیجیتال یکی از ظرفیت‌هایی است که ما در آن ورود نکرده‌ایم. اقتصاد مبتنی بر پول نیز ظرفیت دیگری است که باید روی آن تمرکز کنیم و از ظرفیت‌های موجود استفاده کنیم.
موسوی در این جلسه که همزمان با روز خبرنگار برگزار شد، همچنین ضمن تبریک روز خبرنگار، رسالت خبرنگاری را رسالتی همگانی توصیف کرد و افزود: اینکه عاشورا به ما رسید بر اساس همین رسالت بود و جهاد تبیین، رسالت هویتی همه ما است و همه ما باید یک رسانه جهادی باشیم و دستاوردهای سازمان را تبیین کنیم که اگر این کار را درست انجام بدهیم دستاوردهای ما تبدیل به رضایت می شوند. همکاران حوزه خبر ما در سازمان تأمین‌اجتماعی هم انصافاً در دوره اخیر اقدامات خوبی انجام دادند و در زمینه تبیین دستاوردها عملکرد خوبی داشتند که از همه آنها تقدیر و تشکر می‌کنم.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا