دانستنی های سلامتکسب و کار

خدمات درمانی در زابل رایگان می‌شود

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: خدمات درمانی برای بیماران در زابل در صورت مراجعه از مسیر نظام ارجاع و سلامت خانواده رایگان می‌شود.

به گزارش دیده بان سلامتی و به نقل از خبرنگار ایرنا؛ همزمان با سفر بهرام عین اللهی به سیستان و بلوچستان ۱۳ طرح بهداشتی و درمانی با زیربنای سه هزار و ۵۴۶ متر مربع به طور همزمان در این استان به‌بهره برداری رسید.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر به منطقه سیستان از بخش های مختلف بیمارستان امیرالمؤمنین علی علیه السلام زابل بازدید کرد.

وی در حاشیه این بازدید کارکنان درمانی بیمارستان امیرالمؤمنین علی علیه السلام را کارکنانی خدوم و با درایت بالا و خونگرم دانست و گفت: تلاش این کارکنان در چنین شرایط آب و هوایی و محیطی قابل تقدیر است.

همچنین بهرام عین الهی در نشست جمع بندی سفر خود در ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی زابل افزود: هیچ بیماری در منطقه سیستان بدون درمان نباید بماند چرا که در طول دولت سیزدهم خدمات بسیار ارزنده ای در حوزه بهداشت و درمان منطقه اتفاق افتاده به طوریکه در کل کشور بی نظیر بوده است.

وی افزود: در گذشته برخی از بیماران مجبور بودند برای ام آر ای به استان های دیگر بروند اما اکنون یکی از پیشرفته ترین دستگاه های ام آر آی ایران در منطقه سیستان قرار دارد. همچنین با حضور ۸۸ فوق تخصص در این منطقه خدمات بسیار ارزنده ای می توانیم به مردم ارائه کنیم.

وزیر بهداشت، درمان و اموزش پزشکی ادامه داد: یکسری از نیازهایی که در حوزه بهداشت و درمان وجود دارد وزارت بهداشت در اسرع وقت آنها را مرتفع خواهد کرد تا روند درمان مردم با سهولت بیشتری انجام شود.

وی با بیان اینکه الویت رفع نیازها به بیمارستان اصلی منطقه سیستان تعلق گیرد گفت: وضعیت حضور پزشکان متخصص های سیستان را باید در سال های قبل دید حتی به انگشت های دست هم نبود اما اکنون تعداد ۸۸ متخصص در این منطقه حضور دارند.

عین الهی افزود: در طول ۲۳ ماه گذشته کارهای بزرگی به ویژه در بخش عمرانی و تجهیزات پزشکی در منطقه سیستان شده است که این بسیار کار بزرگی است.

وی همچنین با بیان اینکه پیشرفت ۲ ساله دانشگاه علوم پزشکی زابل پیشرفت خوب و قابل قبولی است همچنین نوید آمبولانس های جدید و پیشرفته به دانشگاه علوم پزشکی زابل و رایگان شدن درمان بیماران از طریق پزشک خانواده و سیستم ارجاع را داد.

نمایندگان مردم سیستان نیز با تشکر از وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی بر کمک های بیشتر به دلیل شرایط خاص منطقه را داشتند.

در این سفر توسط وزیر بهداشت برای اولین بار در منطقه زابل مرکز درمان ناباروری افتتاح شد که به سه هزار زوج نابارور در حال خدمت رسانی است.

عین اللهی علاوه بر افتتاح اولین بیمارستان تنفسی کشور با زیربنای ۵۵۰۰ متر، دستگاه ام آر آی در زابل نصب شد و بخش رادیو گرافی و مامو گرافی در این بیمارستان به بهره برداری رسید.

گفتنی است پس از ورود وزیر بهداشت به زاهدان ۱۳ طرح بزرگ با ارزش ۱۲۰میلیارد تومان نیز به بهره برداری رسید که بهره برداری از دستگاه سی تی اسکن پیشرفته،بخش مراقبت های ویژه نوزادان، بخش بیماران عفونی در بیمارستان علی ابن ابیطالب و دستگاه پیشرفته ام آر آی در بیمارستان ایرانمهر سراوان از جمله این طرح ها است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا