کسب و کار

درخواست رئیس دانشکده دامپزشکی دانشگاه تبریز برای همکاری با موسسه رازی شعبه شیراز

رئیس و معاونان دانشکده دامپزشکی دانشگاه تبریز از موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی شعبه جنوب کشور (شیراز) بازدید کردند.

به گزارش دیده بان سلامتی و به نقل از روابط عمومی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی  رازی شعبه شیراز؛ میرحسن موسوی رئیس دانشکده دامپزشکی دانشگاه تبریز با حضور در موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی شعبه جنوب کشور با رئیس، معاونان و اعضای هیئت علمی این شعبه دیدار و از بخش های تولیدی و تحقیقاتی بازدید کرد.

در این نشست، رئیس شعبه موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی در شیراز پس از ارائه گزارشی اجمالی در مورد تولیدات و فراورده های بیولوژیک موسسه رازی و شعب، به ویژگی ها و امتیازات شعبه شیراز اشاره کرد و گفت: این شعبه به سیستم منحصر به فرد تولید آب قابل تزریق ( دستگاه WFI ) مجهز است كه در كشور بی نظير است.

علی شیرازی نژاد افزود: این دستگاه از طریق روش اسمز معکوس (RO) آب خالص (P.W) را تولید کرده و پس از تولید آب خالص،  قادر است آب قابل تزریق (WFI) و بخار تمیز را نیز تولید کند.

وی، تجهیز شعبه موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی در جنوب کشور به سیستم های هواساز تنظیم فشار و دمای اتاق ها را از دیگر شاخصه های این شعبه برشمرد و گفت: این سیستم ها طبق کلاس بندیA,B,C   در سایت تولید واکسن های ویروسی طیور کار می کنند و اهمیت فراوانی دارند.

در ادامه این نشست، میرحسن موسوی رئیس دانشکده دامپزشکی دانشگاه تبریز، تولید فرآورده های بیولوژیک موسسه رازی و شعب را بسیار ارزشمند خواند و خواستار همکاری در زمینه طرح های مشترک بین شعبه شیراز و دانشکده دامپزشکی، برقراری ارتباط با صنعت و ایجاد فرصت های مطالعاتی شد.

لازم به توضیح است معاون پژوهشی و مدیر گروه علوم درمانگاهی دانشکده دامپزشکی دانشگاه تبریز نیز در این بازدید حضور داشتند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا