کسب و کار

راه‌اندازی رشته «هوش مصنوعی در پزشکی» و «دیپلماسی سلامت»

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از تصویب راه‌اندازی رشته‌های «دیپلماسی سلامت و ارتباطات بین المللی» و رشته «هوش مصنوعی در علوم پزشکی» در مقطع دکترای تخصصی خبر داد.

به گزارش دیده بان سلامتی و به نقل از ایرنا؛ در پنجاه و دومین جلسه شورای دانشگاه که با حضور رئیس دانشگاه و سایر اعضای شورا برگزار شد، با راه اندازی و تاسیس ۶ رشته در مقاطع مختلف، تاسیس سه پژوهشکده و یک مرکز تحقیقات موافقت شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه شورای دانشگاه گرانیگاه مهمی برای پیشرفت و توسعه دانشگاه تلقی می شود، ضمن ارائه گزارشی از وضعیت مصوبات جلسه پیشین تاکید کرد: با اهتمام دانشگاه برای پیگیری مصوبات این شورا با حداقل بروکراسی، خواستار طرح نیازها و برنامه‌های راهبردی پنج سال آتی دانشکده‌ها هستیم.

علیرضا زالی همچنین با اشاره به افتتاح رسمی پارک علم و فناوری سلامت دانشگاه با ۲۲ شرکت دانش‌بنیان، نظر مطلوب وزیر بهداشت نسبت به این پارک را یادآور شد.

در ادامه این جلسه معاونان تحقیقات و فناوری و آموزش و روسای دانشکده‌ها به ارائه پیشنهادهای خود درخصوص راه اندازی رشته‌های آموزشی جدید و تاسیس پژوهشکده‌ها و مراکز تحقیقاتی پرداختند.

براساس این گزارش پس از بحث و تبادل نظر اعضا، با راه اندازی رشته «دیپلماسی سلامت و ارتباطات بین المللی» و رشته «هوش مصنوعی در علوم پزشکی» در مقطع دکترای تخصصی (Ph.D) و رشته «گفتار درمانی» در مقطع کارشناسی موافقت شد.

همچنین با تاسیس رشته فناوری تصویر برداری پزشکی (MRI) در مقطع کارشناسی ارشد، تاسیس رشته Clinical and Public Health Nutrition در مقطع کارشناسی ارشد ویژه متقاضیان خارج از کشور (غیر ایرانی) و با تاسیس رشته Clinical and Public Health Nutrition در مقطع Ph.D. ویژه متقاضیان خارج از کشور (غیر ایرانی)، موافقت شد.

موافقت با تاسیس پژوهشکده جراحی مغز و اعصاب عملکردی، پژوهشکده بیماری‌های متابولیک و چاقی، پژوهشکده بیولوژی مولکولی غدد درون ریز و مرکز تحقیقات دولتی مدیریت و رهبری نظام سلامت از دیگر مصوبات این جلسه بود.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا