کسب و کار

طالبان: برای سلامت مردم افغانستان نیازمند همکاری با ایران هستیم

سرپرست وزارت بهداشت حکومت طالبان درافغانستان با تمجید از پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران در حوزه بهداشت و درمان، گفت: ما برای تقویت نظام آموزش درمانی و سلامت مردم افغانستان نیازمند همکاری با ایران هستیم.

به گزارش دیده بان سلامتی و به نقل از مرزنیوز؛ قلندر عباد در حاشیه اجلاس جهانی امنیت بهداشت در اسلام‌آباد طی مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: افغانستان نیازمند تجربیات ایران در حوزه بهداشت است.

وزیر بهداشت حکومت طالبان با اشاره به سفر اخیر خود به جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در نشست گروه ۵، گفت: ما در ایران شاهد پیشرفت های این کشور در حوزه‌های مختلف خدمات رسانی به مردم، بهداشت عامه و مقابله با بیماری‌های عفونی بودیم و ما معتقدیم این یک فرصت مناسب برای افغانستان برای گسترش همکاری‌های دوجانبه است.

وی افزود: همکاری مشترک ایران وافغانستان با درک شرایط متقابل می‌تواند باعث ایجاد فرصت ویژه‌ای در بهبود سلامت مردم کشور افغانستان شود، زیرا سلامت و بهداشت مردم از هر سیاستی به دور است.

قلندر عباد تاکید کرد:افغانستان نگاه رو به جلو به بهره‌برداری از تجربیات جمهوری اسلامی ایران در حوزه سلامت، تقویت سیستم بهداشت عمومی و کنترل بیماری‌های عفونی دارد.

وی همکاری افغانستان با همسایگان به ویژه ایران را بسیار مهم برشمرد و افزود: چالش‌های حوزه بهداشت، ویروس و بیماری‌های واگیردار هیچ مرز و محدوده‌ای نمی شناسد لذا مشارکت ملت‌ها و همکاری‌ میان دولت‌های منطقه برای غلبه بر چالش‌های مشترک در حوزه بهداشت و سلامت اجتناب ناپذیر است.

سرپرست وزارت بهداشت حکومت طالبان گفت: افغانستان مشتاق همکاری با ایران و استفاده از تجربیات سازنده این کشور در حوزه آموزش درمان، دارو سازی و تقویت نیروی انسانی است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا