کسب و کار

مالزی مقصد جدید صادرات واکسن های موسسه رازی

جلسه ویدئو کنفرانس هیئت رئیسه موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی با سفیر ایران در کشور مالزی با هدف تسهیل و تسریع در کسب مجوزهای صادراتی محصولات موسسه برگزار شد.

به گزارش دیده بان سلامتی و به نقل از روابط عمومی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی؛ جلسه ویدئو کنفرانس هیئت رئیسه موسسه رازی با علی اصغر محمدی سفیر ایران در کشور مالزی در خصوص همکاری در زمینه تبادل دانش فنی و صادرات واکسن های موسسه به این کشور، در سالن زنده یاد دکتر مرتضی کاوه برگزار شد.

دکتر علی اسحاقی رئیس موسسه رازی در این نشست، با اشاره به تولید بیش از 80 محصول و فراورده بیولوژیک در این موسسه گفت: موسسه رازی به پشتوانه صد سال تجربه و قدمت آمادگی دارد در زمینه صادرات واکسن و انتقال تکنولوژی و دانش فنی به کشور مالزی همکاری کند و تحقق این مهم نیازمند همراهی وزارت امور خارجه مبنی بر تسریع در اخذ مجوزهای لازم برای صادرات واکسن و فراورده های بیولوژیک است.

محمدی سفیر ایران در مالزی نیز در سخنانی با اشاره به برنامه مالزی برای توسعه واکسن در این کشور، بهبود روابط سیاسی ایران و مالزی و پیشینه طولانی موسسه رازی در صنعت واکسن سازی را فرصتی مناسب برای توسعه همکاری های متقابل عنوان نمود و بر همراهی سفارت ایران در مالزی و وزارت امور خارجه کشورمان برای حل موانع اداری در خصوص اسناد بالادستی و کسب مجوزهای مورد نظر صادرات واکسن های موسسه رازی به این کشور تاکید کرد.

وی همچنین گفت: منطقه شرق آسیا به عنوان یکی از پیچیده ترین و پررقابت ترین بازارهای جهانی در تمام زمینه ها شناخته می شود و رقبای زیادی برای ورود به این بازار مهم تلاش می کنند.

گفتنی است؛ این نشست در پی سفر دکتر مجتبی خیام نکویی، معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی (تات) به کشور مالزی و امضای تفاهم نامه مشترک با سازمان تحقیقات کشاورزی این کشور، برگزار شد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا