کسب و کار

موسسه رازی حامی شرکت‌های دانش‌بنیان نوپا و توسعه تولیدات داخلی است

معاون تضمین کیفیت موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، از همکاری با شرکت های دانش بنیان نوپا برای انجام آزمایش های کنترلی کیفیت محصولات خود در آزمایشگاه های کنترل کیفی این موسسه خبر داد.

به گزارش دیده بان سلامتی و به نقل از روابط عمومی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، دکتر مسعود قادر  در حاشیه هشتمین نمایشگاه ایران فارما، درباره همکاری موسسه با بخش خصوصی فعال در صنعت بیولوژیک اظهار کرد: رویکرد موسسه رازی برای تعامل و همکاری با شرکت های مختلف همواره مثبت بوده و این امکان وجود دارد تست های متعدد کنترل کیفی واکسن های تولیدی سایر مراکز کشور در آزمایشگاه های کنترل کیفیت موسسه انجام و تاییدیه های مورد نیاز داده شود.

وی گفت: موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی با تجربه بالا و دانش گسترده، حامی شرکت های تولید فراورده های بیولوژیک است و به درخواست های همکاری از سوی این مراکز پاسخ خواهد داد.

معاون تضمین کیفیت موسسه رازی در این ارتباط از درخواست یکی از موسسات دانش بنیان در نمایشگاه   مبنی بر انجام آزمایش های کنترل کیفی سرم گوساله در آزمایشگاه های موسسه خبر داد و افزود: این شرکت، مدعی است که سرم گوساله (نوعی فراورده خونی که در کشت سلول استفاده می شود) تولید کرده و با توجه به این که موسسه یکی از مصرف کنندگان این محصول در کشور است و تجربه ای گرانسنگ در انجام تست های کنترل کیفیت این فراورده دارد، در صورت رقابت پذیر بودن این محصول با تولیدات مشابه شرکت های معتبر خارجی، از آن استفاده خواهد کرد.

به گفته دکتر قادر، اگرچه هزینه انجام آزمایش های کنترل کیفیت بالا است، اما با توجه به رویکرد موسسه رازی مبنی بر رشد مراکز دانش بنیان و نوپا و حمایت از تولیدات داخلی، تست های کنترلی را انجام داده و از همکاری با این موسسات استقبال می کند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا