کسب و کار

روایت خدمت دوسالانه وزارت بهداشت در دولت سیزدهم برای توسعه عادلانه زیرساخت‌های سلامت

مدیر روابط عمومی معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت‌بهداشت با اشاره به توسعه مستمر زیرساخت های بهداشتی، درمانی، آموزشی و … در حوزه سلامت از آغاز دولت مردمی سیزدهم تاکنون، عدالت محوری و فسادستیزی را زیربنای اقدامات وزارت بهداشت در این حوزه عنوان کرد.

به گزارش دیده بان سلامتی و به نقل از روابط عمومی معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت‌بهداشت؛ مسعود کریم خانی رویکرد توجه دولت به مناطق محروم و کمتربرخوردار را چراغ راه اقدامات وزارت بهداشت در مسیر توزیع عادلانه سبد سلامت کشور قلمداد کرد و گفت: وزارت بهداشت در طول 2 سال گذشته در مسیر توزیع و تخصیص منابع و احداث و بهره برداری پروژه های سلامت محور نگاه ویژه ای به مناطق مرزی، دورافتاده، روستاها، حاشیه شهرها و … داشته است تا بیمار جز رنج بیماری رنج دیگری نداشته باشد.

وی در ادامه ضمن یادآوری احداث بیش از 4040 پروژه بهداشتی و تکمیل بیش از 2000 مورد آن از ابتدای دولت سیزدهم تا کنون، خبر از عزم راسخ وزارت بهداشت برای تحقق شعار «اولویت پیشگیری نسبت به درمان» را داد.

کریم خانی همچنین با اعلام افزایش 579 پروژه درمانی اعم از پروژه های بیمارستانی، مراکز درمان ناباروری، مراکز تشخیص سرطان، پایگاه فوریت های پزشکی و … در دولت سیزدهم، اظهار کرد: وزارت بهداشت معتقد است که مردم در دورترین نقاط کشور باید به خدمات درمانی دسترسی داشته باشند و نیازی به عزیمت به تهران و استان های همجوار برای انجام اقدامات درمانی نداشته باشند.

مدیر روابط عمومی معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت‌بهداشت، از افزایش بیش از 16000 تخت بیمارستانی در دوسال اخیر به عنوان نقطه عطفی در عملکرد جهادی وزارت بهداشت بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی یاد کرد و گفت: معادل حدود ۱۰درصد کل تخت های قبل و بعد از انقلاب فقط در همین ۲ سال تخت اضافه شده است.

وی با اشاره به تنیدگی و ادغام آموزش در وزارت بهداشت به عنوان یکی از عوامل توفیقات این حوزه بعد از انقلاب، بهره برداری از 115 پروژه آموزشی و کمک آموزشی با زیربنای بالغ بر 260 هزار متر مربع در طول 2 سال اخیر را از رویکردهای دولت برای توسعه زیرساخت های آموزشی در حوزه پزشکی دانست.

کریم خانی ضمن اشاره به برگزاری آزمون استخدامی 25100 نفری وزارت بهداشت در سال 1402، از پایان یافتن مراحل نهایی بررسی مدارک و امتیازات داوطلبان در سطح کشور خبر داد و افزود: از این تعداد قریب به 8 هزار مجوز به حوزه بهداشت و 10 هزار مجوز نیز به گروه پرستاری اختصاص داشته است.

وی مدیریت صحیح و همچنین خلوص نیت در اقدامات را از مولفه های مهم عملکرد لایه های مختلف وزارت بهداشت عنوان کرد که به رضایتمندی عموم مردم در اقصی نقاط کشور اسلامی منتهی شده است و گفت: براساس نظرسنجی های مردمی صورت گرفته در بین دستگاه‌های اجرایی، وزارت بهداشت علیرغم کمبود نیروی شدید، امتیاز بسیار خوبی را کسب کرده است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا