زندگی سالم

پوشش بیمه‌ای سه خدمت طب ایرانی

مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از پوشش بیمه‌ای حداقل سه خدمت طب ایرانی تا پایان سال خبر داد.

به گزارش دیده بان سلامتی و به نقل از ایرنا ؛ نفیسه حسینی یکتا، با اشاره به تکلیف وزارت بهداشت در قانون بودجه ۱۴۰۲، گفت: با توجه به تصریح قانون بر لزوم ادغام خدمات طب ایرانی در نظام سلامت به پوشش ۱۰۰ درصدی و نیز تحت پوشش قرار گرفتن حداقل سه خدمت حوزه طب ایرانی تا پایان سال و تصویب دستورالعمل اجرایی آن در هیأت وزیران، این مهم با جدیت در دستور کار وزارت بهداشت قرار گرفته است.

وی افزود: در حال حاضر ویزیت متخصصان طب ایرانی و تعداد محدودی داروهای طب سنتی تحت پوشش بیمه هستند و به موجب این قانون حداقل ۳ خدمت دیگر تحت پوشش بیمه قرار خواهد گرفت. همچنین پوشش بیمه‌ای بسته‌های مرتبط با سبک زندگی از دیگر مواردی است که پیگیر آن هستیم.

مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل با اشاره به استقبال عموم جامعه از دریافت خدمات طب سنتی، تصریح کرد: کاهش ارائه خدمات توسط متخصصین این حوزه در مراکز درمانی مورد تأیید وزارت بهداشت، موجب افزایش اقبال مردم به دریافت خدمات غیرایمن در مراکز نامعتبر می‌شود و به نوعی بیمه خدمات طب ایرانی به کاهش پرداخت از جیب مردم و ساماندهی خدمات این حوزه هم کمک خواهد کرد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا