کسب و کار

آزمون بورد دندانپزشکی، هفته آینده برگزار می‌شود

دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی وزارت بهداشت از برگزاری آزمون بورد دندانپزشکی در هفته آینده خبر داد.

به گزارش دیده بان سلامتی و به نقل از افکارنیوز؛ دکتر رضا یزدانی عنوان کرد: آزمون تئوری بورد دندانپزشکی ، روز ۱۳ و آزمون شفاهی بورد دندانپزشکی طی روز‌های ۱۴ الی ۱۶ آذر ماه برگزار می‌ شود.

وی با بیان اینکه طراحی سوالات امتحان تئوری در روز‌های ۹ الی ۱۱ آذر ماه و طراحی سوالات آزمون شفاهی، روز‌های ۱۲ و ۱۳ آذر ماه برگزار می‌ شود، افزود: افرادی که در آزمون کتبی قبول شوند می‌ توانند وارد مرحله آزمون شفاهی شوند.

دکتر یزدانی گفت: حدود ۴۲۰ شرکت کننده در این آزمون حضور دارند که ۱۸۸ نفر در ۴ رشته در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و ۲۳۲ نفر در ۶ رشته در دانشگاه علوم پزشکی تهران به رقابت می‌ پردازند.

 وی افزود: بیشترین شرکت کننده در رشته جراحی دهان و فک و صورت و کمترین شرکت کننده در رشته پاتولوژی دهان فک و صورت حضور دارند.

دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی وزارت بهداشت خاطر نشان کرد: آزمون تئوری برای اخذ دانشنامه برای همه رشته‌ ها غیر پاتولوژی دارای ضریب ۲ و آزمون عملی ضریب ۱ است.

وی یادآور شد: افرادی که در مرحله تئوری قبول شوند به عنوان متخصص گواهینامه دریافت می‌ کنند و آن‌ هایی که در آزمون عملی هم قبول شوند به عنوان بورد، دانشنامه دریافت می‌ کنند.

دکتر یزدانی از برگزاری آزمون ملی تئوری دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور در دی ماه و آزمون صلاحیت بالینی برای بار دوم در بهمن ماه و اسفند ماه خبر داد و افزود: آزمون بورد یکی از مهم‌ترین امتحانات در این دبیرخانه می‌ باشد و امید است این آزمون به نحو شایسته با همکاری مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور برگزار شود.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا