دسته‌بندی نشدهکسب و کار

اخذ مجوز اصولی مراکز تحقیقاتی جدید در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: مراکز تحقیقاتی جدید در دانشگاه علوم‌پزشکی اردبیل موفق به اخذ مجوز اصولی از وزارت بهداشت شدند.

به گزارش دیده بان سلامتی و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ فرهاد پورفرضی افزود: براساس رای صادره در دویست و هشتاد و نهمین جلسه شورای گسترش دانشگاه‌ های علوم پزشکی کشور، دانشگاه علوم پزشکی اردبیل موفق به کسب مجوز اصولی مراکز تحقیقاتی جدید شد.

او ضمن تبریک این موفقیت گفت: بر اساس اعلام شورای گسترش دانشگاه‌ های علوم‌ پزشکی کشور، مراکز تحقیقاتی بیماری‌ های منتقله به وسیله بندپایان و ایمونولوژی سرطان و ایمونوتراپی موفق به اخذ مجوز اصولی شدند.

گفتنی است استان مرزی اردبیل در ۳۷ درجه و ۴۵ دقیقه تا ۳۹ درجه و ۴۲ دقیقه عرض شمالی از خط استوا و ۴۸ درجه و ۵۵ دقیقه تا ۴۷ درجه و ۳۰ دقیقه طول شرقی از نصف النهار گرینویچ در شمال غرب جمهوری اسلامی ایران و غرب دریای خزر Caspian قرار دارد. این استان که دارای ده شهرستان؛ اردبیل، بیله سوار، پارس آباد، خلخال، سرعین، کوثر، مشکین شهر، مغان، نمین و نیر است از طریق چهار شهرستان بیله سوار، پارس آباد، مغان و نمین با کشور جمهوری آذربایجان مرز مشترک دارد. بیشتر زمین های استان بین دو تا سه هزار متر ارتفاع داشته و دشت اردبیل با یک هزار و دویست متر بلندی جلگه بسیار حاصلخیزی است که در بین کوه های بلند سبلان در غرب، کوه های باغرو داغی در شرق و رشته کوه بزغوش در جنوب و کوه های مرزی ایران و آذربایجان از شمال آن را محصور است. به عبارتی شهر اردبیل درست در کانون دشت حاصل خیز اردبیل ایجاد و توسعه پیدا کرده است. دو رشته کوه سبلان و باغرو به ترتیب در ۴۰ و ۳۵ کیلومتری آن مهمترین موانع طبیعی دشت محسوب می شوند. بر اساس آخرین تقسیمات سیاسی کشوری، شهرستان اردبیل از دو بخش مرکزی و هیر تشکیل می‏گردد. مساحت شهرستان اردبیل حدود ۲۴۹۸۱۷ کیلومتر مربع و متشکل از ۳ بخش، ۴ شهر و ۱۱ دهستان است. اردبیل به عنوان مرکز استان، با ارتفاع عمومی ۱۳۵۰ متر از سطح آب های آزاد در ۳۸ درجه و ۱۵ دقیقه عرض شمالی از خط استوا و ۴۸ درجه و ۱۷ دقیقه طول شرقی از نصف النهار گرینویچ، در میان دشت وسیعی به همین نام قرار دارد. شهر اردبیل حداقل در ۴۷ درجه و ۴۸ دقیقه و حداکثر ۴۸ درجه و ۳۹ دقیقه طول شرقی و حداقل در ۳۷ درجه و ۵۶ دقیقه و حداکثر ۳۸ درجه و ۳۳ دقیقه از عرض شمالی قرار دارد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا