پیشگیری و درمان

استقرار کانکس های سرد برای زائران گرمازده در مرزهای هشت گانه کشور

رئیس کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین کشور از استقرار کانکس‌های سرد برای زائران گرمازده در مرزهای هشت گانه کشور خبرداد.

به گزارش دیده بان سلامتی و به نقل از خبرنگار ایرنا؛ جعفر میعادفر در بازدید از مرز شلمچه گرمای هوا را یکی از مهم‌ترین چالش‌های پیش رو برای زائران دانست و گفت: به منظور مقابله با گرما و پیشگیری از گرمازدگی زائران، علاوه بر ایجاد فضاهای درمانی قابل قبولی که در پایانه‌های مرزی ایجاد کردیم، کانکس‌هایی را نیز تحت عنوان اتاق سرد فراهم ساختیم.

وی افزود: در صورتی که زائران محترم دچار علائم گرمازدگی شدند، می‌توانند به مراکز درمانی و یا اتاق های سرد مراجعه کنند.

رئیس کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین از افزایش توان عملیاتی نیروهای درمانی مستقر در پایانه های مرزی اربعین خبر داد و افزود: نیروهای بهداشتی، درمانی و فوریتهای پزشکی از سراسر کشور به مرزهای هشت گانه جهت خدمت‌رسانی به زائران اعزام شدند.

میعادفر آمادگی تیم‌های اورژانس مستقر در پایانه‌های مرزی را رضایت بخش توصیف کرد و گفت: نیروهای حوزه بهداشت، درمان و فوریت‌های پزشکی در قسمت‌های مختلف مرزی به صورت تمام وقت فعال و مشغول به خدمت‌رسانی به زائران محترم حسینی بودند.

وی بیان کرد: استفاده از کلاه لبه‌دار، عینک آفتابی و نوشیدن آب کافی همراه با لیموترش، خاکشیر و یا تخم شربتی می تواند در افزایش نگهداشت آب در بدن و جلوگیری از گرمازدگی موثر باشد.

رئیس اورژانس کشور با بیان اینکه زائران باید توصیه های آموزشی را جدی بگیرند، بیان کرد: تردد زائران در طول شب، مهم ترین نکته در پیشگیری از گرمازدگی است.

شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر مهمترین گذرگاه مرزی استان خوزستان برای تردد زائران اربعین حسینی است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا