کسب و کار

اهمیت موسسه رازی در استقلال بیولوژیک و امنیت بهداشتی کشور

رئیس پدافند غیرعامل موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی این مجموعه را به عنوان یکی از مهمترین مراکز استراتژیک عنوان کرد که نقش اساسی در سلامت و امنیت غذایی کشور بر عهده دارد.

به گزارش دیده بان سلامتی و به نقل از روابط عمومی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی؛ دکتر غلامرضا حنیفی با اشاره به اهمیت پدافند غیرعامل در موسسه رازی اظهار کرد: پدافند غیرعامل به معنی پیش بینی و پیشگیری از آسیب های احتمالی است که از طریق دشمن می تواند به کشور تحمیل شود.

وی افزود: موسسه رازی با یک قرن تجربه در زمینه پیش بینی و پیشگیری از بیماری های مختلف در حوزه انسانی، دام و طیور با تولید انواع واکسن ها، 70 درصد از واکسن های پزشکی، 85 درصد واکسن های دامی و 35 درصد واکسن های طیور  مورد نیاز کشور را تامین می کند.

رئیس پدافند غیرعامل موسسه رازی با تاکید بر اینکه این مجموعه نقش ویژه ای در تامین سلامت جامعه بر عهده دارد، خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین اقدامات این موسسه که در چند سال اخیر شاهد آن بودیم تولید واکسن رازی کووپارس همزمان با شیوع پاندمی کرونا در دنیا بود که موفق به تولید اولین واکسن تزریقی- استنشاقی جهان شد.

وی همچنین از واکسن ORT به عنوان یکی از آخرین محصولات موسسه رازی نام برد که یکی از واکسن های مهم و استراتژیک در حوزه طیور است و سبب کاهش وابستگی به خارج از کشور می شود.

دکتر حنیفی با اشاره به احداث مرکزی با عنوان بانک ژن در راستای پدافند غیرعامل گفت: موسسه رازی به احداث این مرکز به عنوان بانک سلول و بذر، و استقرار فریزرهای دو موتوره نقش مهمی در حفاظت و نگهداری بذرهای مورد استفاده در واکسن سازی دارد.

وی از دیگر اقدامات انجام شده در حوزه پدافند غیرعامل را استقرار 3 ژنراتور مولد برق به منظور افزایش پایداری و توانایی موسسه در زمان قطع برق به ویژه در تابستان عنوان کرد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا