کسب و کار

بازدید سرپرست نمایندگی فائو در ایران از موسسه رازی

سرپرست نمایندگی دفتر منطقه ای سازمان خوار بار و کشاورزی ملل متحد (فائو) در ایران، از موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی بازدید و با دکتر علی اسحاقی رئیس موسسه دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش دیده بان سلامتی و به نقل از روابط عمومی موسسه رازی؛ دکتر “یوباک دهوج” سرپرست نمایندگی دفتر منطقه ای فائو در ایران، ظهر شنبه با همراهی دکتر تورج ولی نسب، مدیرکل دفتر ارتباطات علمی و همکاری های بین المللی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و هیئت همراه در موسسه رازی حضور یافت و ضمن دیدار با هیئت رئیسه و برخی مدیران موسسه رازی از بخش های مختلف این محموعه ملی دیدن کرد.

دکتر علی اسحاقی در این دیدار که در سالن زنده یاد دکتر مرتضی کاوه برگزار شد، اظهار کرد: موسسه رازی در سال ۱۳۰۳ تاسیس شد و سال آینده جشن صدمین سال تاسیس خود را برگزار خواهد کرد.

وی با اشاره به وظایف موسسه رازی در حوزه تولید، تحقیقات و توسعه محصولات بیولوژیک گفت: تحقیقات حوزه دامپزشکی نیز از وظایف این موسسه است و اولویت های کشور در این بخش توسط محققان موسسه رازی پژوهش و محصولات مورد نیاز ساخته می شود.

دکتر اسحاقی، افزود: همه تولیدات موسسه رازی در سه حوزه انسان، دام و طیور، حاصل تحقیقات پزشکی و دامپزشکی درون موسسه است و بسیاری از نیازهای کشور ایران به انواع واکسن های پزشکی و دامپزشکی با تولیدات موسسه رازی تامین می شود.

رئیس موسسه رازی، رسالت اصلی این مجموعه را حفظ سلامت انسان، دام و طیور عنوان کرد و گفت: حدود سه و نیم میلیارد دز واکسن در حوزه دام و طیور در موسسه رازی تولید می شود و در کشور به مصرف می رسد.

تعریف پروژه های مشترک با توجه به پتانسیل های موسسه و ظرفیت های فائو، اطلاع رسانی دوره های آموزشی فائو به موسسه، تجهیز آزمایشگاه های تخصصی و برقراری لینک با آزمایشگاه های رفرانس دنیا، بهره گیری از کمک های آموزشی و فنی فائو، برگزاری نشست های دوره ای تخصصی در حوزه های واکسن و فراورده های بیولوژیک، برگزاری ورک شاپ های بین المللی مشترک توسط آزمایشگاه های تخصصی موسسه و … از جمله اهداف برگزاری این جلسه عنوان شد.

دکتر دهوج و هیئت همراه در پایان این نشست، از موزه روابط عمومی موسسه رازی بازدید کردند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا