کسب و کار

برگزاری دوره آموزشی ساخت واکسن برای کارشناسان کشور سنگال توسط موسسه رازی

سرپرست روابط بین الملل موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی از برگزاری دوره آموزشی ساخت واکسن برای کارشناسان کشور سنگال خبر داد و گفت: انتقال تکنولوژی و دانش فنی برای کشورهای در حال توسعه در دستور کار موسسه رازی قرار دارد.

به گزارش دیده بان سلامتی و به نقل از روابط عمومی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی؛ رایناک قادری با اشاره به برگزاری این دوره آموزشی، اظهار کرد: این دوره در ادامه دوره های گذشته که موسسه رازی برای کارشناسان کشورهای مالی، موریتانی و ازبکستان برگزار کرده، اجرا می‌کند که در مشارکت با سازمان دامپزشکی کشور است.

وی افزود: در این دوره قرار است موضوعاتی نظیر تولید واکسن، تکنولوژی ساخت واکسن، فرآورده های بیولوژیک و دانش واکسینولوژی به این کارشناسان آموزش داده شود.

سرپرست روابط بین الملل موسسه رازی خاطرنشان کرد: 15 مدرس از بخش های مختلف موسسه رازی در حوزه فرآورده های پزشکی و دامپزشکی (انسانی، دام و طیور) آموزش های این دوره 5 روزه را بر عهده دارند که به صورت علمی و تئوری برگزار می شود.

قادری با اشاره به اینکه با این اقدام، ایران و موسسه رازی عزم خود را برای ارائه تکنولوژی به سایر کشورها به ویژه کشورهای در حال توسعه و نیازمند دانش، نشان می دهد، گفت: متقابلا ایران و موسسه رازی نیز در پاسخ به این تلاش انتظار دارد، مجموعه های بین المللی و سازمان های تخصصی بتوانند نیازهای موسسه رازی را در تامین مواد اولیه، تکنولوژی های روز و دانش فنی جدید تامین کنند.

وی ادامه داد: وزارت امور خارجه مبدع برقراری این ارتباط بود و معاونت دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه نیز امکانی را فراهم می کند که با بستر برقراری این ارتباط بتوانیم در آینده تبادل تجاری و اقتصادی با این کشورها داشته باشیم.

قادری تصریح کرد: موسسه رازی آمادگی دارد تا دانش فنی، خطوط تولید و محصولات خود را در سایر کشورها ایجاد کند و با استفاده از متخصصین خود، این دانش فنی را به آن کشورها انتقال دهد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا