کسب و کار

برگزاری کارگاه آموزشی نگهداری و پرورش ماهی در آکواریوم توسط موسسه رازی- شعبه شیراز

کارگاه آموزشی نگهداری و پرورش ماهی در آکواریوم با هدف توسعه آبزی پروری در موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی شعبه جنوب کشور (شیراز) برگزار شد.

به گزارش دیده بان سلامتی و به نقل از روابط عمومی موسسه رازی شعبه شیراز؛ کارگاه آموزشی به منظور توسعه آبزی پروری و افزایش دانش فنی کارشناسان موسسه رازی شعبه شیراز با همکاری کارشناس شیلات در این شعبه بر گزار شد.

در این کارگاه آموزشی، کارشناس شیلات به صورت عملی نکاتی در ارتباط با روش تغذیه، بهداشت و شرایط آب و هوادهی با هدف حفظ شرایط بهینه نگهداری ماهی، برای پرسنل دست اندرکار از بخش های تولید، تضمین کیفیت، پژوهش و تاسیسات عنوان کرد.

براساس این گزارش، با توجه به تولیدات واکسن ماهی در این شعبه و ایجاد آکواریوم های مورد نیاز برای انجام آزمایشات لازم بر روی واکسن ماهی، این کارگاه آموزشی برای آشنایی کارشناسان شعبه با پرورش ماهی و نگهداری در آکواریوم برگزار شد.

موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی شعبه شیراز، تنها تولید کننده واکسن لاکتوکوکوزیس ماهی قزل آلای رنگین کمان در کشور به صورت سه گانه (لاکتوکوکوزیس، استرپتوکوکوزیس و ویبریوزیس) و دوگانه (لاکتوکوکوس، استراپتوکوکوس) است و با تولید این واکسن در موسسه رازی، کشور از واردات آن بی نیاز شده است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا