کسب و کار

تامین داروهای بیماران صعب‌العلاج در داروخانه‌های منتخب

رییس سازمان غذا و دارو گفت: داروی بیماران صعب‌ العلاج همواره با برنامه‌ ریزی‌ های انجام شده در اختیار داروخانه‌ های منتخب که برای توزیع این داروها انتخاب شده‌اند، قرار می‌گیرد.

به گزارش دیده بان سلامتی و به نقل از ایرنا؛ دکتر سید حیدر محمدی با بیان اینکه نگرانی درباره تامین داروی بیماران صعب‌ العلاج در تعطیلات نوروز وجود ندارد، در عین حال درباره نحوه فعالیت داروخانه‌ ها در ایام عید توضیح داد.

دکتر محمدی درباره وضعیت تامین داروی بیماران خاص و صعب‌ العلاج با توجه به تعطیلات نوروزی گفت: داروی بیماران صعب‌ العلاج همواره با برنامه‌ ریزی‌ های انجام شده در اختیار داروخانه‌ های منتخب که برای توزیع این داروها انتخاب شده‌اند، قرار می‌ گیرد. در مجموع ارتباطی میان توزیع داروهای بیماران صعب‌ العلاج با ایام تعطیل و غیر تعطیل وجود ندارد.

گفتنی است بیماری لاعلاج یا بیماری نهایی یا بیماری مرحله نهایی یک عبارت در اصطلاح‌شناسی پزشکی است که در قرن بیستم باب شد و به بیماری گفته می‌شود که درمان یا درمان مناسبی برایش وجود نداشته باشد و در کوتاه‌مدت سبب مرگ بیمار شود. این اصطلاح بیشتر در مورد بیماری‌های پیش‌رونده همچون سرطان یا بیماری‌های قلبی به‌کار برده می‌شود تا تروما. در گفتار عامیانه منظور از بیماری لاعلاج مرضی است که نهایتاً منجر به مرگ فرد بیمار می‌شود.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا