پیشگیری و درمانکسب و کار

تعرفه واردات فراورده های بیولوژیک مشابه تولید داخل افزایش می یابد

رئیس سازمان دامپزشکی کشور از برنامه این سازمان مبنی بر افزایش تعرفه واردات محصولات مشابه تولید داخل به منظور مهار واردات گسترده واکسن های طیور و جلوگیری از خروج ارز از کشور خبر داد. 

به گزارش دیده بان سلامتی و به نقل از روابط عمومی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی؛ دکتر صالحی در حاشیه نمایشگاه دام، طیور و صنایع وابسته در دیدار با رئیس و مدیران موسسه رازی و در گفت و گو با خبرنگار این موسسه، در خصوص حمایت از تولیدات داخلی و کنترل واردات کالاهای با کیفیت مشابه تولید داخل کشور گفت: یکی از وظایف سازمان دامپزشکی، تامین دارو، واکسن و‌ ریزمغذی های مورد نیاز صنعت دام و طیور است و هر چه وابستگی به واردات این محصولات بیشتر باشد، آسیب پذیری کشور در شرایط مختلف بیشتر شده و ارز زیادی نیز  از کشور خارج می شود.

وی افزود: حمایت متمرکز از تولیدکنندکان داخلی به ویژه شرکت های دارای دانش فنی و دانش بنیان بخش خصوصی و دولتی، سبب می شود تکنولوژی ساخت واکسن، دارو، مواد مورد نیاز به ویژه کنستانتره ها  در داخل کشور فراهم شود و سازمان دامپزشکی به این امر اهتمام ویژه دارد.

دکتر صالحی ادامه داد: در زمینه واکسن های دامی به ویژه با همکاری موسسه رازی دستاوردهای متعددی حاصل شده و موجب افتخار است که درصد زیادی از واکسن های دام و طیور کشور، در این موسسه تولید می شود.

رئیس سازمان دامپزشکی، شناسایی کالاهای باکیفیت داخل و معرفی این موسسات به وزارتخانه ها و ارگان های ذیربط را از برنامه سازمان دامپزشکی برای اعمال محدودیت در واردات تولیدات مشابه کیفیت داخلی اعلام کرد و افزود: با معرفی تولیدکنندگان محصولات با کیفیت بالا، شرایط لازم برای محدودسازی واردات یا تصمیم گیری مبنی بر افزایش تعرفه واردات به منظور مهار واردات بی رویه و خارج از ضابطه واکسن های طیور فراهم می شود.

وی اضافه کرد: با همکاری اصناف بخش خصوصی طی یک برنامه میان مدت این فرایند به صورت نظام مند تعریف و مکتوب شده و برای اجرا به وزارتخانه ابلاغ خواهد شد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا