کسب و کار

تلاش موسسه رازی-شعبه شمال شرق کشور در مسیر تحقق شعار سال

رئیس مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی شعبه شمال شرق کشور (مشهد) گفت: در حال حاضر بیش از 330 میلیون دز انواع واکسن دام و طیور در موسسه رازی شعبه مشهد تولید می شود که با راه اندازی و بهره برداری از سایت گلمکان این میزان افزایش قابل توجهی خواهد یافت.

به گزارش دیده بان سلامتی و به نقل از روابط عمومی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی؛ حمیدرضا فرزین در نشست خبری که به مناسبت روز ملی دامپزشکی در مشهد برگزار شد با اشاره به اینکه بیش از ۸۰ محصول در مؤسسه رازی کشور تولید می شود، اظهار کرد: در موسسه رازی شعبه مشهد حدود سه فراورده دام و طیور تولید می‌شود که با راه‌اندازی سایت گلمکان به طور مسلم تولید این محصولات گسترش می‌یابد.

وی افزود: تولیدات این موسسه واکسن پنجگانه آنتروتوکسمی، قانقاریا و باکترین، واکسن آنتروتوکسمی شترمرغ، واکسن شش‌گانه آنتروتوکسمی توکسوئیدی و واکسن نوترکیب آنفولانزای فوق حاد است که به تولیدات دیگرمان نیز اضافه می‌شود.

رئیس موسسه رازی شعبه مشهد در خصوص میزان تولید واکسن در مؤسسه شمال شرق کشور خاطرنشان کرد: تولیدات فعلی این شعبه سالیانه حدود ۲۰۰ میلیون دز واکسن گامبورو، ۱۰۰ میلیون دز واکسن گامبورو ۵ هزار دزی است، همچنین ۱۵ میلیون دز واکسن آفروتوکسمی و تولید ۱۶ میلیون واکسن قانقاریا است.

دکتر فرزین تصریح کرد: ۸۰ فراورده شامل سرم های درمانی و واکسن در حوزه انسانی، دام و طیور هم اکنون در موسسه تحقیقات واکسن و سرم رازی شمال شرق کشور تولید می‌شود که این میزان در سطح کشور و خاورمیانه منحصر به فرد است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا