کسب و کار

توسعه همکاری‌های موسسه رازی با کشورهای آفریقایی

رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی در بازدید مشاور اقتصادی رئیس جمهور کشور نامیبیا، آمادگی این موسسه را برای همکاری، صادرات محصول و انتقال تکنولوژی به این کشور، اعلام کرد.

به گزارش دیده بان سلامتی و به نقل از روابط عمومی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی؛ علی اسحاقی در بازدید و جلسه مشترک با ویلهلم شالی، مشاور اقتصادی رئیس جمهور نامیبیا و نماینده شرکت سرمایه گذاری خارجی ایران(IFIC) از این مجموعه اظهار کرد: موسسه رازی تجربه موفق برگزاری کارگاه های آموزشی برای 3 کشور مالی، موریتانی و سنگال را دارد و امکان برگزاری این ورکشاپ ها را بر اساس درخواست، برای کارشناسان کشور نامیبیا نیز وجود دارد.

رئیس موسسه رازی با تاکید بر اینکه برای همکاری با کشور نامیبیا نیازهای این کشور در حوزه فرآورده های بیولوژیک باید شناسایی شود، افزود: موسسه رازی آماده انجام همکاری یا تولید واکسن مختص کشور نامیبیا و با سویه های خاص و همچنین صادرات محصولات خود به این کشور است.

رایناک قادری رئیس اداره همکاری های علمی و روابط بین المللی موسسه رازی نیز با اشاره به اینکه این بازدید در پی درخواست سفیر ایران در نامیبیا برگزار شده است، اظهار کرد: اين درخواست متعاقب جلسه ويدئو كنفرانس با هماهنگي وزارت امور خارجه معاونت (ديپلماسي اقتصادي) با تعداد حدود چهل نفر از سفراي آفريقايي_ ايراني مقيم در كشورهاي آفريقايي برگزار شد، و در راستاي همان توافقات، سفرا تلاش مي‌كنند ارتباطات اقتصادي كشورهاي آفريقايي را با مؤسسه رازي نزديك  كنند.

وی هدف از این جلسه را درخواست کشور نامیبیا براي انتقال تكنولوژي و دانش فنی موسسه رازی به این کشور عنوان کرد و گفت: پیگیری این درخواست ها از طریق سفارت نامیبیا و وزارت امور خارجه انجام می شود تا در زمینه های مورد نظر، همکاری از سوی موسسه رازی انجام پذیرد.

شالی، مشاور اقتصادی رئیس جمهور نامیبیا نیز به موقعیت استراتژیک نامیبیا در میان کشورهای همسایه و همچنین نیاز آنها به فناوری و محصولات موسسه رازی اشاره کرد و بر دستیابی به استقلال این کشور تاکید کرد که در این راه بخش بهداشت از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود.

بازدید از موزه و نمایشگاه روابط عمومی و بخش جانوران سمی و تهیه سرم های درمانی از دیگر برنامه‌های این دیدار بود.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا