کسب و کار

حضور موسسه رازی شعبه مرند در دومین کنگره بیمارهای انگلی دام و انگل های مشترک انسان و حیوان

رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی شعبه شمال غرب کشور (مرند)، از حضور این مجموعه به عنوان یکی از حامیان اصلی، در دومین کنگره بیماری های انگلی دام و انگل های مشترک انسان و حیوان، در محل دانشکده دامپزشکی دانشگاه تبریز، خبر داد.

به گزارش دیده بان سلامتی و به نقل از روابط عمومی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی؛ با آغاز به کار دومین کنگره بیماری های انگلی دام و انگل های مشترک انسان و حیوان، موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی به عنوان حامی این کنگره که در محل دانشکده دامپزشکی دانشگاه تبریز برگزار شده است، حضور دارد.

دکتر علی آمقی رئیس موسسه رازی شعبه مرند در خصوص این کنگره گفت: در این کنگره که روزهای چهارشنبه و پنج شنبه 19 و 20 مهرماه به مدت دو روز ادامه دارد، 300  نفر از دانش پژوهان و فعالان دامپزشکی شرکت کرده اند و 74 مقاله علمی به صورت سخنرانی و 237 مقاله به صورت پوستر ارائه خواهد شد.

وی افزود: ارائه روش‌های جدید تشخیص و درمان بیماری‌های مشترک انسان و دام، ارائه آخرین دستاوردهای علمی بیماری های مشترک و بحث پیرامون اهمیت این بیماری‌ها در اقتصاد دامپزشکی و کشور از جمله اهداف برگزاری این کنگره اعلام شده است.

دکتر آمقی یادآور شد: بیماری های انگلی مشترک انسان و حیوان، بیماری های انگلی نوپدید و بازپدید، اپیدمیولوژی بیماری های انگلی، ایمنی شناسی و آسیب شناسی در بیماری های انگلی، بندپایان و بیماری های عفونی منتقل شونده توسط آنها، داروهای ضدانگلی و مقاومت دارویی، واکسن های ضد انگلی، کاربرد مواد بیولوژیک انگلی در درمان و تشخیص، انگل های آبزیان و حیات وحش، آموزش های کاربردی و آینده پژوهی در انگل شناسی، از موضوعات محوری است که در این کنگره دو روزه به آن پرداخته می شود.

 گفتنی است؛ شرکت در این کنگره دارای امتیاز بازآموزی از سازمان نظام دامپزشکی است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا