دانستنی های سلامت

حضور ۱۲ دانشگاه علوم پزشکی کشور در یک رتبه‌بندی معتبر بین‌المللی

دانشگاه های علوم‌ پزشکی تهران، شهید بهشتی و تبریز رتبه های اول تا سوم کشوری نظام رتبه بندی لایدن ۲۰۲۳ را به خود اختصاص داده اند.

به گزارش دیده بان سلامتی و به نقل از ایرنا؛ نظام رتبه بندی لایدن برای ارزیابی موسسات از ۲۰ شاخص در چهار بُعد تاثیر، همکاری دسترسی آزاد و گوناگونی جنسیتی بهره می گیرد.

شایان ذکر است بررسی نتایج رتبه بندی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در نظام رتبه بندی جهانی لایدن در سال ۲۰۲۳ بر مبنای بُعد تاثیر (مرجعیت علمی) نشان داد که سه دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشگاه علوم‌پزشکی شهید بهشتی و دانشگاه علوم‌پزشکی تبریز رتبه های اول تا سوم کشوری را به خود اختصاص داده اند.

گفتنی است از میان ۷۲ دانشگاه علوم‌‌پزشکی کشور در این نظام رتبه بندی ۱۲ دانشگاه علوم‌ پزشکی حضور داشته اند. هم چنین در سال ۲۰۲۳ دانشگاه علوم پزشکی کرمان و دانشگاه علوم‌پزشکی همدان به لیست دانشگاه های حاضر در این نظام رتبه بندی اضافه شده اند.

لازم به توضیح است دانشگاه علوم‌‌پزشکی تهران نسبت به رتبه بندی سال گذشته لایدن صعود ۱۶ پله ای، دانشگاه علو پزشکی شهید بهشتی صعود ۲۷ پله ای و دانشگاه علوم‌پزشکی تبریز صعود ۲۴ پله ای را در سال جاری نشان می دهند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا