کسب و کار

خبر خوش رئیس موسسه رازی: همسان‌سازی حقوق نیروهای شرکتی با کارکنان رسمی غیرهیئت علمی

رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، وظیفه خود را تولید ثروت برای این‌مجموعه خواند و گفت: سیاست موسسه امسال بر رشد صادرات و مشارکت در تولید با تکیه بر سه حوزه تولید، مستندسازی و بازرگانی متمرکز است.

به گزارش دیده بان سلامتی و به نقل از روابط عمومی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی؛ علی اسحاقی در آیین گرامیداشت هفته کار و کارگر که با حضور پر شمار کارکنان و اعضای خانواده آن ها در سالن اجتماعات پروفسور میرشمسی برگزار شد، با تبریک صمیمانه این مناسبت به پرسنل شریف موسسه رازی اظهار کرد: در این‌مجموعه بزرگ به عنوان یکی از حیاتی ترین موسسات کشور، کارکنان اعم از کارمند و کارگر در کنار هم و دست در دست هم کار و تلاش می کنند و تمام دستاوردهای حاصل شده به همت تلاش جمعی کارکنان موسسه رازی به دست آمده است.

وی گفت: گرچه این روز را خدمت همه کارکنان زحمتکش موسسه رازی تبریک می گویم اما به واقع هیچ گاه به تفاوت بین نیروی کارمند و کارگر قائل نبوده و معتقدم فرقی بین این دو نیست بلکه همه به عنوان پرسنل موسسه رازی، فارغ از نوع استخداممان، ماموریتی داشته و موظف به انجام متعهدانه آن هستیم.

رئیس موسسه رازی با بیان این که از سال ۱۳۸۶ تا ۱۳۸۸ با مدرک دکترای تخصصی شیمی به عنوان نیروی شرکتی در موسسه جذب شدم و طی این مدت به عنوان رئیس بخش، مسئول آزمایشگاه، معاونت تولید و امروز در جایگاه ریاست موسسه رازی در خدمت شما هستم،  گفت: به شما هم‌نوید می دهم که می توانید روزی به عنوان رئیس موسسه رازی مشغول به فعالیت شوید و این امر موضوعی دور از دسترس نیست.

اسحاقی، با اشاره به جذب ۲۸۷ نیرو در قالب قرارداد شرکتی از سال ۱۳۹۷ تا امروز، تصریح کرد: تجربه مسئولیت های متفاوت و متعدد در موسسه رازی، مرا به شناسایی ظرفیت های بی نظیر و باورنکردنی در این موسسه آشنا کرد و به عنوان دانشجوی سابق دانشگاه صنعتی شریف، به جرات معتقدم ظرفیت ها و امکانات غنی موسسه رازی به مراتب از مراکز و مجموعه های معتبری مانند دانشگاه تهران و دانشگاه صنعتی شریف   نیز بیشتر بوده و گوهری گرانبها به دست ما به امانت سپرده شده است.

اسحاقی، با تاکید بر لزوم معرفی موسسه به پرسنل تازه استخدام و جدیدالورود، از مدیریت منابع انسانی و نوسازی اداری خواست، نسبت به برگزاری دوره هایی جهت معرفی ظرفیت های موسسه به این‌ نیروها اهتمام ورزد و تصریح کرد: حاصل فعالیت های موسسه شامل تولیدات متعدد پزشکی و دامپزشکی، تولید پادزهرهای مارگزیدگی و عقرب زدگی، استقرار ۱۵ آزمایشگاه تشخیصی و فعالیت های متنوع دیگر، ریشه کنی بیماری های مسری و واگیردار مانند فلج اطفال در کشور است؛ بنابراین بسیار مهم است بدانیم به مدد تلاش همه شما، بیماری های گوناگون انسان و دام و طیور در کشورمان  کنترل شده است.

وی اضافه کرد: خدمات موسسه رازی نه تنها در حوزه سلامت بلکه ابعاد اقتصادی را هم‌ شامل می شود و‌ علاوه بر میلیون ها دلار صرفه جویی ارزی،  معیشت‌خانوارهای بسیاری، به تولیدات موسسه رازی وابسته است و همه این‌ عوامل، دلایلی محکم است تا با عشق و انگیزه در این‌مجموعه کار کنیم.

رئیس موسسه رازی، خطاب به پرسنل موسسه، اهمیت این مجموعه را تا آنجا دانست که کمترین خطا یا کوچک ترین خدمت تاثیراتی وسیع در جامعه بر جای می گذارد و تصریح کرد: معتقدم بیشترین فشار بخش های تولیدی بر شانه های نیروهای موسوم به شرکتی است و  فارغ از این که در کدام بخش مشغول به کار هستیم، بدانیم که تاثیرگذاری زیادی داریم.

اسحاقی، مسئولیت پذیری را رکن اصلی انتخاب و گزینش افراد برای اشتغال در این مجموعه عنوان و اظهار کرد: در کنار این که هر کدام از ما تکلیف و مسئولیتی به عهده دارد، معتقدم کار کردن در هر یک از بخش های موسسه رازی، فرصت و لطفی است تا بتوانیم به جامعه خدمت کنیم و امید است به شایستگی قدردان این فرصت باشیم.

رئیس موسسه رازی، با بیان این که بالغ بر ۹۰ درصد هزینه های موسسه از منابع داخلی و خارج از بودجه دولتی، تامین می شود، تصریح کرد: موسسه رازی به معنای واقعی یک هلدینگ بزرگ است و هر بخش نیز به‌ مثابه یک کارخانه بوده که هدفی مشترک را دنبال می کنند؛ بنابراین همانطور  که به تلاش گذشتگان مدیونیم و‌ باید امانت دار باشیم، هر چه مسئولانه تر عمل کنیم به همان اندازه، درآمد موسسه بیشتر می شود و پرسنل نیز ذینفع خواهند بود.

رئیس موسسه رازی، مولد بودن را از مهم ترین سیاست های موسسه نام برد ‌و با بیان این که کار کردن در همه ادیان و کتب دینی ارزش شمرده می شود، تاکید کرد: هر یک از پرسنل موسسه در جایگاه خود، باید بکوشیم به داشته های موسسه افزوده و مولد باشیم و این سرمایه ارزشمند کشور را به بهترین شکل ممکن حفظ ‌و‌ نگهداری کرده و آن را توسعه دهیم.

اسحاقی در ادامه سخنانش، از یکسان سازی حقوق پرسنل شرکتی با نیروهای استخدامی موسسه رازی از امسال خبر داد و گفت: به عنوان رئیس موسسه تلاش کردم تمام کارکنان از تسهیلات و امکانات رفاهی و معیشتی یکسان ‌و‌ برابر برخوردار باشند و ارائه این تسهیلات مانند کاهش حق بیمه تکمیلی و دادن پاداش در سال گذشته همه از اختیارات رئیس موسسه و خارج از شمول بوده که در قانون‌قید نشده و‌ برای رفاه حال و رعایت حقوق تمام‌پرسنل لحاظ شده است.

رئیس موسسه رازی، وظیفه خود را تولید ثروت و نگهداری بهینه امکانات این مجموعه عنوان و تصریح کرد: وظیفه من غنی نگه داشتن موسسه رازی و‌ تولید ثروت برای این مجموعه است و این حق شما بر گردن من است که در ثروت موسسه شریک باشید.

اسحاقی با تاکید بر این که این مهم جز با مشارکت و همراهی تک تک کارکنان رقم نخواهد خورد، تصریح کرد: متناسب با امکانات و ظرفیت های فراوان موسسه باید بهره وری خود را افرایش داده و با توجه به این که ورود شرکت های دانش بنیان به این‌حوزه گسترده شده است، رویکرد اصلی کار خود را امسال بر رشد صادرات و مشارکت در تولید با تکیه بر سه حوزه تولید، مستندسازی و بازرگانی متمرکز کرده ایم.

رئیس موسسه رازی، بار دیگر با تاکید بر این که هیچ تبعیضی بین نیروهای موسسه را روا نمی داند، تصریح کرد؛ امسال حق ایاب و ذهاب و حق الزحمه نیز به پرسنل شرکتی تعلق خواهد گرفت و اگر هم‌چنان در آیتمی، نابرابری وجود دارد حتما به حوزه ریاست انتقال داده شود.

وی، انجام این اقدامات را تکلیف خود خواند و افزود: امید است پرسنل موسسه در کنار تیم‌مدیریت برای حفظ این امانت ارزشمند بکوشیم ‌و تمام تلاش مان را برای شکوفایی بیش از پیش موسسه رازی ‌و تحویل آن به آیندگان به کار ببریم.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا