کسب و کار

دعوت موسسه رازی از هم‌میهنان عزیز به ویژه جامعه علمی برای حضوری پرشور در انتخابات

روابط عمومی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی طی پیامی از آحاد هم میهمان عزیز به ویژه جامعه علمی کشور برای حضور پرشور در انتخابات ۱۱ اسفندماه دعوت کرد تا با مشارکت گسترده و انتخابی اصلح، آینده ای روشن و پراقتدار را برای ایران اسلامی رقم بزنند.

به گزارش دیده بان سلامتی و به نقل از روابط عمومی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی؛ یازدهم اسفندماه روز تجلی همدلی و همزبانی و حضور گسترده ملت شریف ایران و روز خلق حماسه ای دیگر است که همانند ادوار گذشته عرصه انتخابات را به عنوان نماد وحدت و بصیرت مردم برای حفظ انقلاب اسلامی به منصه ظهور می‌گذارد.

در برهه حساس و سرنوشت ساز کنونی و با توجه به اهمیت و تاثیر جامعه علمی کشور، از کارکنان موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی که با یک قرن تجربه و افتخار، همواره در راستای سلامتی و حفاظت از امنیت غذایی کشور گام برداشته‌، دعوت می شود برای مشارکت گسترده و انتخابی اصلح، در صحنه انتخابات یازدهم اسفند حضوری پرشور داشته باشند تا نشان دهیم همواره گوش به فرمان ولایت و حامی انقلاب شکوهمند اسلامی خواهیم بود.

گفتنی است مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی با بیش از 90 سال سابقه فعالیت یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین مراکز علمی و تحقیقاتی کشور شناخته می‌شود. این مؤسسه فعالیت خود را در سال 1303 تحت نظارت وزارت فلاحت و فوائد عامه (وزارت کشاورزی وقت) با تحقیقات پیرامون راههای مبارزه با بیماری خانمانسوز طاعون گاوی که با تلف کردن صدها هزار راس گاو حیات دامی کشور را مورد تهدید قرار داده بود آغاز کرد و پس از مدت کوتاهی با تولید و عرضه واکسن موثر علیه بیماری مزبور دوره نوینی از مبارزه علیه بیماریها در کشور پایه گذاری نمود. به فاصله کوتاهی پس از این موفقیت کار بر روی تولید انواع واکسن‌ها و سرم‌های مصرف پزشکی در دستور کار مؤسسه قرار گرفت. مسئله‌ای که حائز اهمیت می‌باشد این است که دوران شکوفایی و رشد و توسعه مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی مربوط به دوران پس از واگذاری مدیریت مؤسسه به متخصصان داخلی در سال 1329 می‌باشد و خوشبختانه بخش عمده‌ای از واکسن‌ها و دیگر فرآورده‌های بیولوژیک در این سال‌ها مورد تحقیق و تولید قرار گرفته‌اند. در سال‌های پس از انقلاب اسلامی روند فعالیت‌ها در مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی از لحاظ کمی و کیفی گسترش پیدا کرد به طوری که تحقیق و تولید عمده ای از واکسن‌های دامی و انسانی از جمله واکسن‌های اوریون، سرخجه و سه‌گانه (سرخک ، سرخجه و اوریون) در این سالها انجام گرفت.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا