کسب و کار

دومین اجلاس بین‌المللی ایران و‌ آفریقا؛ بستری برای افزایش صادرات موسسه رازی

رئیس و مدیران موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی در مراسم افتتاحیه دومین اجلاس بین‌المللی ایران و آفریقا که صبح امروز با حضور رئیس جمهور و نمایندگانی در سطح مقامات عالی کشورهای آفریقایی برگزار شد، حضور یافتند.

به گزارش دیده بان سلامتی و به نقل از روابط عمومی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی؛ مراسم افتتاحیه دومین همایش بین‌المللی ایران و آفریقا با حضور ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور و نمایندگانی در سطح مقامات عالی کشورهای آفریقایی از جمله وزرای اقتصادی بیش از ۳۰ کشور آفریقایی، همچنین با حضور علی اسحاقی، رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌ سازی رازی امروز جمعه هفتم اردیبهشت سال جاری ماه در سالن بین المللی اجلاس سران برگزار شد.

در این رویداد که همزمان با اکسپو ۲۰۲۴ برگزار شده است و تا روز دهم‌ اردیبهشت ادامه دارد، سهیلا مرادی بیدهندی، معاون تحقیقات و فناوری، رایناک قادری سرپرست روابط بین‌الملل و مسئولانی از مدیریت بازرگانی موسسه رازی نیز دکتر اسحاقی را همراهی کردند.

مسئولان موسسه رازی در حاشیه این‌ همایش، با محمد جواد همت پناه، رئیس اداره اطلاعات و آمار اقتصادی معاونت دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه که این دفتر همکاری هایی موثر در برقراری ارتباط بین موسسه رازی و کشورهای قاره آفریقا داشت، به بررسی زمینه های توسعه روابط دو طرفه با کشورهای آفریقایی پرداختند.

بر اساس این گزارش، رئیس و مسئولان موسسه رازی در راستای افزایش تعاملات و صدور محصولات و فراورده های بیولوژیک موسسه رازی به کشورهای افریقایی -به ویژه کشورهایی که سال گذشته در دوره های آموزشی و انتقال تکنولوژی ساخت واکسن های موسسه رازی شرکت کردند- و همچنین مذاکره و بسترسازی برای صادرات محصولات رازی به این کشورها، حضور یافتند.

همچنین روز شنبه ۸ اردیبهشت نیز ششمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی جمهوری اسلامی ایران (ایران اکسپو۲۰۲۴) گشایش خواهد یافت که شرکت‌کنندگانی از ۸۰ کشور در این نمایشگاه حضور دارند و موسسه رازی در این نمایشگاه با برپایی غرفه ای به مساحت 140 مترمربع و ارائه دستاوردهای خود در طول یک قرن فعالیت در عرصه تحقیق و تولید فرآورده های بیولوژیک، حضوری فعال و پررنگ خواهد داشت.

گفتنی است؛ ششمین نمایشگاه توانمندی‌‌های صادراتی جمهوری اسلامی ایران، موسوم به (IRANEXPO ۲۰۲۴)، به عنوان بزرگ‌ترین رویداد صادراتی کشور تا ۱۲ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ در مرکز نمایشگاه‌‌‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود و غرفه موسسه رازی در سالن های 10 و 11، از ساعت 9 تا 16 میزبان حضور علاقه مندان و بازدید کنندگان محترم خواهد بود.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا