کسب و کار

رونمایی از سیمان مخصوص دندانپزشکی در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره)

 از محصول دانش بنیان در بخش سلامت با نام “گلاس آیونومر لوتینگ” و “لاینینگ”در محل مرکز رشد دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) رونمایی شد.

به گزارش دیده بان سلامتی و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز قزوین؛ نیره عسگری مسوول فنی شرکت آوا تجهیز دندان قزوین گفت: این محصول برای چسباندن دایمی روکش دندان، پست و کور (روکش کلاهکی مشابه تاج دندان) و لمینت دندان مورد استفاده دندانپزشکان قرار می گیرد و به عنوان ماده چسبندگی در پرکردن دندان و کامپوزیت نیز استفاده می شود.

وی ادامه داد: محصول گلاس آیونومر لوتینگ و لاینینگ به صورت پودر شیشه ای و مایع قطره چکان در جعبه های بسته بندی شده به مصرف کنندگان ارایه می شود.

عسگری ادامه داد: این محصول با قیمت هفت میلیون و ۵۰۰ هزار ریال به فروش می رسد و مجوز خود را نیز از سازمان غذا و دارو دریافت کرده است.

به گفته این مسوول، پنج میلیارد ریال تاکنون برای تولید این محصول به صورت خصوصی هزینه شده و به تازگی تسهیلات برکت به میزان یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به شرکت پرداخت شد.

به گفته وی، هدف از ایجاد این فناوری، افزایش تولید در کشور بود و این محصول در کشور ما تنها یک رقیب داخلی دارد که به لحاظ کیفیت با محصولات خارجی برابری می کند با این تفاوت که از لحاظ قیمت و هزینه بسیار باصرفه تر است.

مسوول فنی شرکت آوا تجهیز دندان قزوین ابراز امیدواری کرد این محصول مورد توجه بیشتر دندانپزشکان استان و سراسر کشور قرار بگیرد و با برنامه ریزی های مسوولان با کنترل واردات نسخه های خارجی این محصول، به تولید داخلی کمک شایان توجهی شود.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا