کسب و کار

سلامت ۱۷ میلیون تن تولیدات بخش دام، طیور و آبزیان کشور مرهون تولیدات موسسه رازی است

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: سلامت حدود ۱۷ میلیون تن تولیدات بخش دام طیور و آبزیان و دستیابی به پایداری در تولید، در مقوله امنیت غذایی، مرهون فعالیت محققان و مصرف واکسن های موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی است.

به گزارش دیده بان سلامتی و به نقل از روابط عمومی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی؛ مجتبی نوروزی در حاشیه سمینار یکروزه دامپزشکی که به مناسبت یکصدمین سالگرد تاسیس موسسه رازی و با حضور اساتید و بزرگان حوزه دامپزشکی کشور در فرهنگستان علوم برگزار شد، اظهار کرد: موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی به عنوان اولین مجموعه تولید کننده واکسن‌های دام طیور و آبزیان در سطح کشور همواره در خدمت تولید و امنیت غذایی کشور بوده است.

وی با اشاره به اینکه سازمان دامپزشکی کشور مفتخر است که این موسسه یکصد ساله را در حوزه های تولیدی و پیشگیری در خدمت خود داشته، افزود: افتخار می‌کنیم که محققان، دانشمندان و متخصصان بسیار بزرگی از گذشته تاکنون در زمینه تولید واکسن های دامپزشکی در این موسسه فعالیت داشته و دارند.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور، تولید حدود ۱۷ میلیون تن تولیدات بخش دام طیور و آبزیان کشور در شرایط بهداشتی و دستیابی به پایداری در تولید در مقوله امنیت غذایی را ناشی از مصرف واکسن های موسسه رازی عنوان کرد.

وی تصریح کرد: امید است در قرن جدیدِ فعالیت موسسه رازی، این مجموعه بتواند با ادامه تحقیقات دانش بنیان، بیش از پیش نیازمندی های روز جمعیت دامی کشور را تامین کند.

نوروزی در ادامه از تمامی مدیران، محققان و کارکنان این مجموعه که با تلاش شبانه روزی نیازمندی های واکسن جمعیت دام، طیور و آبزیان کشور و سازمان دامپزشکی کشور را تامین می کنند، تقدیر کرد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا