دانستنی های سلامتکسب و کار

طلسم ۴۶ ساله احداث بیمارستان رضا در مشهد شکسته شد

مدیر درمان اداره‌ کل تامین اجتماعی خراسان رضوی گفت: طلسم ۴۶ ساله احداث بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی رضا در مشهد، با قرار گرفتن در لیست طرح های عمرانی این سازمان شکسته شد.

به گزارش دیده بان سلامتی و به نقل از ایرنا؛ دکتر علی رضازاده در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: احداث بیمارستان رضا در مشهد که از سال ۱۳۵۶ تاکنون معطل مانده بود، با پیگیریهای فراوان انجام شده و با اخذ مصوبه هیات مدیره و هیات امنای سازمان تامین اجتماعی وارد فاز اجرایی شده است.

وی ادامه داد: بر این اساس تهیه نقشه اجرای این بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی به شرکت مشاور ابلاغ شده و این پروژه در قالب لیست پروژه‌های عمرانی سال جاری قرار گرفته است.

مدیر درمان اداره کل تامین احتماعی خراسان رضوی با بیان اینکه رایزنی با شهرداری منطقه جهت تسریع در انجام کار در دستور کار است، اظهار کرد: با توجه به اینکه ساخت بیمارستان رضا با در نظر گرفتن استانداردهای پنج دهه قبل بوده است، اجرای این پروژه با طراحی نقشه جدید و همگام با استانداردهای جاری انجام می‌شود.

رضازاده بیان داشت: هزینه ساخت این پروژه از سوی تامین اجتماعی پذیرفته شده است و برآورد هزینه ساخت آن پس از پایان طراحی نقشه انجام می‌شود.

پروژه بیمارستان رضا در مشهد در محل انتهای بزرگراه پیامبر اعظم(ص) و سه راه فردوسی قرار دارد، ساختمان نیمه تمام آن ابتدا در سال ۱۳۵۶ احداث و دو سال بعد  به بنیاد مستضعفان تحویل داده می‌شود و  پس از ۱۴ سال بلاتکلیفی، در سال ۱۳۷۱ به سازمان تأمین اجتماعی واگذار می‌شود تا تعیین تکلیف گردد.

هم اکنون سه میلیون و ۱۲۶ هزار و ۲۲۰ نفر بیمه‌شدگان اصلی و تبعی در خراسان رضوی زیر پوشش تامین اجتماعی استان قرار دارند که خدمات درمانی ارائه شده به آنان در قالب درمان مستقیم از طریق مراکز درمانی ملکی به صورت رایگان و غیر مستقیم از طریق مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه ارائه می شود.

تامین اجتماعی خراسان رضوی دارای ۲۱ بیمارستان و مرکز درمانی است که بیمارستانهای زیر پوشش این نهاد در مشهد و تربت حیدریه فعالیت می‌کنند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا