کسب و کار

موسسه رازی در رعایت الزامات صادرات محصول موفق عمل کرده است

پیشکسوت و عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات واکسن و‌ سرم سازی رازی، با اشاره به رعایت استانداردهای صادراتی در فراورده های تولیدی موسسه رازی گفت: در مواردی که نقصی مشاهده می شود، باید نسبت به رفع آن بکوشیم.

به گزارش دیده بان سلامتی و به نقل از روابط عمومی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی؛ رسول مدنی در آخرین روز ششمین نمایشگاه اکسپوی ایران ‌‌و آفریقا، با حضور در غرفه موسسه رازی، ضمن‌ ابراز خوشنودی از تلاش و عملکرد روابط عمومی و همکاری عوامل برگزاری غرفه موسسه رازی اظهار کرد: موسسه رازی مجموعه بزرگ و با اهمیتی است و وقت آن است به شکلی جدی تر به موضوع صادرات محصول و توسعه بازارهای هدف ورود کند.

وی گفت: خوشبختانه رعایت استانداردهای صادراتی که در مراودات تجاری بسیار با اهمیت است، در فراورده های تولیدی موسسه رازی بیش از گذشته ارتقا یافته و در مواردی هم‌که نقصی مشاهده می شود، چه به لحاظ کیفی و کمی و یا اسناد و مدارک، باید نسبت به رفع آن بکوشیم.

عضو هیئت علمی موسسه رازی، با بیان این‌که، صادرات مقوله ای متفاوت ‌و نیازمند رعایت الزاماتی است، تصریح کرد: در صادرات، بدون ارائه مدارک متقن از فراورده مدنظر، دولت ها پذیرای محصول وارداتی به ویژه فراورده های خاص بیولوژیک مانند فراورده های پزشکی و دامپزشکی به کشور خود نخواهند بود و لازم است اهتمام خود را در کسب تمام استانداردهای صادراتی به کار ببریم.

مدنی، کشورهای منطقه را دارای ظرفیت های صادراتی بالقوه ارزیابی کرد و گفت: در درجه‌ اول، کشورهای اطراف، همچنین‌ کشورهایی با روابط حسنه سیاسی می توانند، مقاصد بسیار مناسبی برای صادرات محصولات موسسه باشند.

این پیشکسوت موسسه‌رازی، همچنین استفاده هر چه بیشتر از روش های نوآورانه و به کار بردن خلاقیت مانند تهیه کیف صادراتی محصولات موسسه را مهم دانست ‌و تاکید کرد: اقدام اداره روابط عمومی برای طراحی و تولید جعبه محصولات صادراتی موسسه، اقدامی بسیار لازم و مثبت بود و‌ باید بیش از پیش بکوشیم که با روشها و ابزارهای مختلف، در بیان اهمیت این مجموعه مهم و کلیدی که امسال با یک قرن حضور پرصلابت و محکم، صد سالگی خود را پشت سر می گذارد، تواناتر و موفق تر عمل کنیم.

سردبیر قدیمی ترین نشریه علمی کشور، با قدردانی از مدیران و همکاران در بخش های مختلف موسسه‌رازی افزود: همکاری تمام بخش های تولیدی و تحقیقاتی به ویژه مدیریت ارشد موسسه که برای رسیدن به اهداف بلند مدت این مجموعه تلاش می کنند، به حتم‌ در رشد و شکوفایی موسسه رازی موثر خواهد بود.

ششمین نمایشگاه توانمندی های صادراتی جمهوری اسلامی ایران، موسوم به اکسپوی ۲۰۲۴، عصر چهارشنبه پس از پنج روز، به کار خود پایان داد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا