کسب و کار

موفقیت کشور در صادرات داروهای بیوتکنولوژی

رئیس انجمن بیوتکنولوژی اعلام کرد: به رغم آنکه بیوتکنولوژی قدمت کمتری نسبت به صنعت داروسازی دارد، امروزه شاهد هستیم بیشترین صادرات کشور مربوط به داروهای مبتنی بر بیوتکنولوژی است.

به گزارش دیده بان سلامتی و به نقل از ایسنا، دکتر سیروس زینلی در افتتاحیه پنجمین همایش بین‌المللی و سیزدهمین همایش ملی بیوتکنولوژی با اشاره به فعالیت محققان کشور در حوزه زیست‌فناوری، گفت: فشارهای مالی و اقتصادی که دامنگیر بخش علمی نیز شده، موجب شده به زیرساخت‌های کشور آسیب‌هایی وارد شود، ولی با این فشارها تحقیقات در قالب پایان‌نامه و رساله ادامه دارد.

زینلی ادامه داد: به دلیل تنگناهای موجود در حوزه مالی، مراکز تحقیقاتی در تنگنا قرار دارند که موجب شده است پایان‌نامه‌های خوبی تعریف نشود و این زنگ خطر و هشداری برای ما به شما می‌رود.

وی با اشاره به کاهش تعداد مقالات و کیفیت آنها با بیان اینکه جای نگرانی دارد، افزود: به رغم این فشارها پژوهشگران اقدام به ارائه مقالات خود در این همایش کرده‌اند و ما در ۳ روز برگزاری همایش سعی داریم محققان را با پیشرفت‌های حوزه زیست فناوری آشنا کنیم.

زینلی خاطرنشان کرد: به رغم آنکه بیوتکنولوژی قدمت کمتری نسبت به صنعت داروسازی دارد، امروزه شاهد هستیم بیشترین صادرات کشور مربوط به داروهای مبتنی بر بیوتکنولوژی است که از سوی شرکت‌های دانش بنیان تولید شده است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا