دانستنی های سلامتکسب و کار

نخستین کنگره بین‌المللی هوش مصنوعی در علوم پزشکی برگزار می‌شود

نخستین کنگره بین‌المللی هوش مصنوعی در علوم پزشکی از 27 تا 29 اردیبهشت‌ماه سال 1402 در جزیره کیش برگزار خواهد شد.

به گزارش دیده بان سلامت و به نقل از گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس؛ «نخستین کنگره هوش مصنوعی در علوم پزشکی» 27 تا 29 اردیبهشت‌ماه سال 1402 در 5 محور اصلی برگزار می‌شود.

این رویداد به شکل حضوری و آنلاین و به همت دانشگاه علوم پزشکی هوشمند در جزیره کیش در 5 محور اصلی «فناوری های پیشرفته در حوزه پزشکی»، «هوش مصنوعی در پزشکی»، «سلامت هوشمند»، «راه‌حل‌ های هوشمند در حوزه پزشکی» و «سایر موضوعات مرتبط» برگزار خواهد شد.

کنگره هوش مصنوعی در علوم پزشکی موضوعات مختلفی چون «تکنولوژی های پیشرفته پزشکی»، «تجهیزات پیشرفته دیجیتال»، «ابزارهای پوشیدنی»، «پردازش پیشرفته داده‌ های پزشکی»، «زیست‌ پزشکی سامانه‌ای»، «هوش مصنوعی در علوم پزشکی»، «کلینیک پزشکی مجازی»، «تشخیص دقیق و سریع»، «کاهش خطاهای پزشکی»، «بیوپسی مجازی»، «IoMRT»، «سلامت هوشمند»، «ارتقاء سرویس سلامت» و «سلامت همراه» را در اولویت قرار داده است.

«سیستم‌ های مراقبتی هوشمند پیشرفته»، «پردازش داده‌ های سلامت»، «دسترسی آسان و برابر به سیستم سلامت همگانی»، «راهکارهای پزشکی هوشمند»، «آموزش پزشکی هوشمند»، «سرویس‌ های درمان از راه دور»، «سرویس‌ های پزشکی شخص محور»، «جلسات مجازی و هوشمند» و «دستیار هوشمند و مجازی» نیز دیگر موضوعات مطرح در این رویداد است.

این کنگره فرصتی منحصر به فرد برای ارائه نتایج نظری، روش شناختی و کاربردی مرتبط با به کارگیری هوش مصنوعی در پزشکی است. از آن جایی که تجهیزات پزشکی مبتنی بر هوش مصنوعی به سرعت در حال تبدیل شدن به راه حل‌های انجام پذیر برای روش بالینی هستند، تمرکز رویداد پیش رو بر تبادل ایده‌ها و اکتشافات نوین بین پزشکان، اساتید دانشگاه، پژوهشگران بنیادی و صنعت، اپیدمیولوژیست‌ها، دانشمندان کامپیوتر و داده‌ و افراد اجرایی است.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و حضور در این رویداد به وبگاه رویداد مراجعه کنند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا