کسب و کار

نیاز سالیانه ۲.۷ میلیارد دلاری کشور به تجهیزات پزشکی

معاون صنایع ماشین‌آلات و تجهیزات وزارت صمت با اشاره به نیاز سالانه ۲.۷ میلیارد دلاری کشور به تجهیزات پزشکی، گفت که از این میزان ۱.۲ میلیارد دلار توسط شرکت‌ها و سازندگان ایرانی تامین می‌شود.

به گزارش دیده بان سلامتی و به نقل از ایرنا ؛ «سیدمحمد موسوی» در جریان بازدید از بیست‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی، آزمایشگاهی و دارویی کشور (ایران هلث) افزود: این درحالی است که با وجود رشد چشمگیر صادرات در سال ۱۴۰۱، این صنعت فقط موفق به صادرات حدود ۳۰ میلیون دلار کالا شده است.

وی گفت: رویکرد جدی این معاونت حمایت از افزایش تولید به‌منظور افزایش صادرات با ظرفیت اقتصادی مشابه توان عرضه محصول به بازار داخلی کشور است.

معاون صنایع ماشین‌آلات و تجهیزات وزارت صمت اعلام کرد: حمایت از توسعه صادرات محصولات کیفی و رقابتی ساخت ایران به دیگر بازارها از اولویت‌های اصلی این وزارتخانه است.

وی با اشاره به حضور گسترده شرکت‌های توانمند و دانش‌بنیان در این نمایشگاه، افزود: ظرفیت قابل توجهی در زمینه‌ی طراحی، تولید و عرضه‌ تجهیزات پزشکی در کشور وجود دارد.

موسوی گفت: با توجه به فعالیت چشمگیر بخش خصوصی دانش‌بنیان در این صنعت، رویکرد این معاونت حمایت از توسعه صادرات محصولات کیفی و رقابتی ساخت ایران به دیگر بازارها است.

بیش از ۹۵ درصد لوازم بیمارستانی و تجهیزات اتاق عمل با پیچیدگی سطح سوم و چهارم فناوری در ایران تولید می‌شود و در سفر اخیر رئیس‌جمهوری به کشور اندونزی تفاهم‌نامه‌ی تامین تجهیزات پزشکی ۱۲ بیمارستان از سوی مقام‌های اجرایی دو کشور به امضا رسید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا