کسب و کار

واکسن‌های نوترکیب گره‌گشای بحران‌های بیولوژیک در کشور هستند

مدیر تحقیق و توسعه موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، با اشاره به تولید نسل جدید واکسن های نوترکیب در این موسسه گفت: واکسن‌های نوترکیب گره گشای بحران های بیولوژیک در کشور هستند.

به گزارش دیده بان سلامتی و به نقل از روابط عمومی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی؛ دکتر سید رضا بنی هاشمی در حاشیه مراسم  افتتاح خط تولید نسل جدید واکسن های نوترکیب در موسسه رازی با حضور وزیر جهاد کشاورزی گفت : سایتی که می‌بینید سایت اسکیل آپ صنعتی تحقیق توسعه و تولید واکسن‌های نو ترکیب و  ادجوانت های پیشرفت است که پیش از این در کشور چنین چیزی وجود نداشت .

وی افزود : یکی از حسن های  این سایت این است که به سادگی می‌تواند تمام واکسن‌هایی که در حوزه نو ترکیب  هستند به مقیاس صنعتی تبدیل کند و حسن دیگر آن است  که کسانی که در این حوزه دارای ایده هستند و در سطح ازمایشگاهی هستند این سایت توانایی دارد که این ایده ها را به مرحله تولید برساند .

بنی هاشمی ادامه داد: ما در این سایت این توانایی را داریم که  نسل جدید واکسن هایی که در جهان شروع  به تولید می شود را با سرعت بالاتر به مرحله تولید برسانیم  و به به دست افراد که می خواهند واکسن را استفاده کنند ، برسانیم .

مدیر تحقیق، توسعه موسسه رازی  ادامه داد : از طرف دیگر با توجه به تولید ادجوانت های نسل جدید کشور در این سایت که پیش از این ما در این حوزه وارد کننده بودیم، می توانیم این ادجوانت ها را در اختیار بخش های تولیدی و تحقیقاتی قرار دهیم.

دکتر بنی هاشمی افزود: این سایت در حوزه تولید ادجوانت ها در منطقه اول است و در جهان جزو ۵ شرکتی هستیم که این کار را انجام‌می دهیم و ما اکنون از دیگر کشورها نامه و درخواست هایی داریم‌که همکاری مشترک در ارتباط با تولیدهای مشترک در این حوزه داشته باشیم و در این ارتباط چند مورد وجود دارد که امیدواریم بتوانیم‌در سالهای اتی به مرحله تولید و صادرات برسیم.

وی با بیان اینکه با توجه به اینکه ما واکسن های داخل بینی در حوزه کرونا را تولید کردیم  و در سطح منطقه ای و جهانی با این توانمندی ما اشنا شده اند، گفت: این سایت می تواند برای تولید محصولات مشترک با دیگر کشورها همکاری های مشترک داشته باشد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا