کسب و کار

گسترش تعاملات و همکاری‌های موسسه رازی با کشور کوبا

رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی از توسعه همکاری های این موسسه با شرکت واکسن ساز – دارویی “لابیوفام” از کشور کوبا، خبر داد.

به گزارش دیده بان سلامتی و به نقل از روابط عمومی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی؛ جلسه ویدئو کنفرانسی هیئت رئیسه موسسه رازی با مسئولان شرکت کوبایی لابیوفام و با حضور سید محمد هادی سبحانی سفیر ایران در کوبا به منظور بررسی فرصت های همکاری مشترک و برقراری تعامل دو طرفه، برگزار شد.

در این نشست، دکتر علی اسحاقی رئیس موسسه رازی ضمن ابراز خرسندی بابت تشکیل جلسه و گفت گوی ویدئو کنفرانسی با مسئولان شرکت لابیوفام و سفیر کشورمان در کوبا، ابراز امیدواری و آمادگی کرد همکاری های گسترده و همه جانبه تری بین دو مجموعه برقرار شود.

همچنین سبحانی سفیر ایران در هاوانا ضمن قدردانی از موسسه رازی برای برگزاری این وبینار، بر آمادگی سفارتخانه ایران در خصوص تسریع و تسهیل ارتباط دو مجموعه و ارسال نمونه تولیدات شرکت لابیوفام به موسسه رازی تاکید کرد.

در ادامه دکتر رایناک قادری، سرپرست روابط بین الملل موسسه‌رازی نیز  در سخنانی به نقش موسسه در مقابله با چالش های بهداشتی طی یک قرن اخیر و تلاش مجدانه چهره های برجسته و مفاخر این موسسه، اشاره و از مسئولان شرکت لابیوفام برای حضور در جشن صد سالگی موسسه رازی در سال آینده، دعوت کرد.

در این نشست طرف های گفت گو به معرفی فعالیت ها و دستاوردهای خود در زمینه تحقیق و تولید فراورده های بیولوژیک پرداختند و ضمن استقبال مسئولان هر دو موسسه از گسترش همکاری ها، مقرر شد پیشنهادهای کتبی و نمونه تولیدات شرکت کوبایی برای بررسی چگونگی انجام همکاری های مشترک، از طریق سفارتخانه ایران در کوبا به موسسه رازی ارسال شود.

براساس این گزارش، شرکت لابیوفام، ماموریت اجرای یک چرخه کامل در زنجیره ارزش محصولات بیولوژیکی، دارویی، طبیعی و شیمیایی برای مصارف کشاورزی، حیوانی و انسانی برای تامین نیازهای مشتریان داخلی و خارجی را بر عهده دارد.

این شرکت دارای بیش از 150 پروژه تحقیقاتی با موضوعات متنوع در زمینه فراورده های بیولوژیکی، دارویی، آفت کش های زیستی برای کنترل ناقل، محصولات کشاورزی و فرآورده های طبیعی و آرایشی است.

خطوط تولیدی شرکت لابیوفام علاوه بر واکسن های دامپزشکی ویروسی، باکتریایی و کیت های تشخیصی؛ تولیدات دارویی برای مصارف دامپزشکی و محصولات بایو جهت استفاده در بهداشت عمومی و کشاورزی در زمینه کشنده ها و محرک های زیستی را نیز دربرمی گیرد.

گفتنی است؛ واکسن های ویروسی لابیوفام، واکسن های باکتریال و کیت های تشخیصی به ترتیب 18، 14 و 13 بیماری را پوشش می دهند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا