کسب و کار

موسسه رازی نقشی بی‌بدیل در تحقق امنیت غذایی کشور به عهده دارد

معاون وزیر جهاد کشاورزی، مهم ترین رسالت سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی را کمک به تحقق امنیت غذایی کشور عنوان کرد و‌ افزود: موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی با تولید انواع واکسن های دام و طیور، نقشی بی بدیل در تولید محصولات پروتئینی، تامین امنیت غذایی کشور، همچنین پیشگیری از بیماری های مشترک بین انسان و دام دارد.

به گزارش دیده بان سلامتی و به نقل از روابط عمومی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی؛ دکتر سید مجتبی خیام نکویی در نشست مشترک استاندار اصفهان با هیئت رئیسه و مدیران موسسه‌رازی که در سالن زنده یاد دکتر کاوه موسسه رازی برگزار شد، با اشاره به فعالیت های سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، گفت: سازمان تات، بزرگترین مرکز تحقیقاتی خاورمیانه، دارای ۲۱ موسسه، مرکز و پژوهشگاه ملی، ۳۴ مرکز استانی و در مجموعه ۳۱۴ ایستگاه تحقیقاتی در کشور است و موسسه رازی به لحاظ اهمیت و تنوع حوزه کاری، یکی از متفاوت ترین موسسات سازمان تات شمرده می شود.

وی افزود: مهم‌ترین تفاوت موسسه‌رازی با سایر مراکز و پژوهشگاه های سازمان تات، انجام فعالیت های تولیدی در کنار تحقیقات است و این پیوند مبارک، موجب شده است تا بسیاری از نیازهای کشور به واکسن های مختلف در این مجموعه تحقیق و تولید گردد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی، با بیان این‌که سازمان تات سال آینده وارد پنجاهمین سال تاسیس خود می شود، یادآور شد: این در حالی است که برخی مراکز این سازمان مانند موسسه‌رازی، سال آینده ۱۰۰ ساله می شود که بیانگر قدمت فعالیت و اهمیت تحقیقات در کشور است.

دکتر خیام نکویی، مهم ترین رسالت سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی را کمک به تحقق امنیت غذایی کشور عنوان کرد و‌ افزود: موسسه رازی با تولید انواع واکسن های دام و طیور، نقشی بی بدیل در تولید محصولات پروتئینی، تامین امنیت غذایی کشور، همچنین پیشگیری از بیماری های مشترک بین انسان و دام دارد؛ لذا نقش فعالیت این موسسه در ارتقای سلامت جامعه، بسیار مهم و تاثیرگذار است.

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، با اشاره به بیانات متعدد مقام معظم رهبری رهبری در خصوص لزوم حمایت از موسسه رازی، گفت: ایشان در مناسبت های مختلف، درباره موسسه‌رازی سخن گفته و نظر معظم له بر این است که این موسسه، به مرکز دفاع بیولوژیک کشور تبدیل شود.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا